środa, 9 marca 2011

Pół żartem, pół bez sensu

Mariusz Paluch ma być pełnomocnikiem AWF w Gdańsku, Filia Chojnice.

W Chojnicach mają się odbywać zajęcia z kultury fizycznej. Studentów Pan Mariusz widzi 100, tak by sobie zyczył.

Opowiadam się (znowu?!?) na NIE wobec tego pomysłu. Uczelnie obecnie szukają studentów i zrobią wszystko, aby ściągnąć z nich kasę. W szkołach niż, na uczelniach niż. Zamyka się wiele kierunków tym samym w poszukiwaniu studentów uczelnie starają się wypchnąć swe macki - filie na każde możliwe zadupie. Bo tam mają nadzieję wyssać kasę z ludzi żądnych "studiów". Jeśli nie zmieni się kwestia demografii, to w Polsce niedługo będzie tak, że w Człuchowie będzie filia Uniwersytety Warszawskiego, a w Chojnicach Politechniki Warszawskiej. W końcu trend wyznaczyła sieć sklepów Biedronka i dobrze jej idzie!

Nie opowiadam się przeciwko popularyzacji wiedzy i poszerzaniu kanałów edukacji. Ale... Jaką korzyścią będzie dla mieszkańców Chojnic i okolic Filia AWF w Chojnicach?No, żadną! Pan Mariusz chce robić ankiety w promieniu 70 km od Chojnic!! Panie Mariuszu proszę spojrzeć na mapę!! 70 km od Chojnic to linia za Starogard (blizej mają do Gdańska i lepsze połączenia), na zachód to Borne Sulinowo, na południe jest Pan pod Bydgoszczą w Tryszczynie, a na północ jest Pan w Szymbarku (NE w sumie). Stamtąd przyjadą Ci studenci chętni płacić po 2 tyś zł, za studia z kultury fizycznej w Chojnicach!?!

Jedynym podmiotem jaki na tym skorzysta będzie AWF Gdańsk.

W ogóle mam propozycję, aby się zwrócić z prośbą o wykonanie badania rynku pracy do dr Arseniusza Finstera celem wskazania co na kwestię zwiększonej podazy w-f istów mówią parametry pasywne i aktywne polityki zatrudnienia.

Skwituję sprawę tytułem. Jest to projekt PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ BEZ SENSU!
I wazne pytania na koniec.Kiedy Pan Mariusz zajmuje się tą sprawą? Poza pracą? W czasie pracy? W soboty? W niedziele? Z czego dzwoni? Czy to jest w interesie Parku Centrum?

O sprawie piszą media:
http://www.chojnice.com/