wtorek, 16 listopada 2010

Arcana bez pieniędzy

Pan Arseniusz Finster na wypowiedź Pana Andrzeja Dolnego o relatywizacji historii w "Dziajach Chojnic" (chodziło o to, że Kazimierz Ostrowski przypisał Stowarzyszenie Arcana Historii do zbioru organizacji, które w większości korzystały z pieniędzy z budżetu miasta Chojnice) - powiedział tak - być może korzystali z jakichś grantów, lub być może członkowie Arcan publikowali w "Zeszytach Chojnickich".

Dementuje te bzdury. Stowarzyszenie Arcana Historii nigdy nie korzystały z pieniędzy publicznych to po pierwsze. Po drugie nikt z członków Arcan Historii nie publikował w "Zeszytach Chojnickich", bo nie ma takiej potrzeby mamy swój tytuł - "Słowo Młodych" i ten tytuł rozwijamy od lat (wkrótce kolejny numer). Wydajemy go za własne piniądze.

Pana Finstera wzywam do zaprzestania manipulowania "pustymi znaczącymi" w postaci - być może, prawdopodbnie tam czy gdzie indziej. Proszę mówić konkretami.

Reasumując proszę Pana Finstera, aby nie zabierał głosu jeśli nie ma wiedzy, nie konfabulował i nie próbował insynuować nam współpracy z Urzędem Miasta, bo jej nigdy nie było. I po prostu z takim Burmistrzem jej nie będzie. Mamy prawo wyboru i z niego korzystamy - wybieramy ciężką pracę i samodzielność, samoorganizację.

Panu Andrzejowi Dolnemu, dziękuję za wspomnienie o nas podczas debaty z Panem Finsterem.

Gratuluję też kandydatowi PiS świetnego występu podczas debaty z obecnym Burmistrzem. Moze jest w Chojnicach dodatkowa alternatywa?