piątek, 20 października 2017

Innowacyjne Chojnice

Gospodarka się rozwija, jedni utyskują i próbują wskrzesić model gospodarczy okresu społeczeństwa przemysłowego i wołają ciągle o dodatkowe kształcenie zawodowe, o większą liczbą zawodówek itd. - nie rozumiejąc zupełnie kierunku w którym podąża świat, szczęśliwie naród w swej masie jednak rozumie trendy globalne. 

Globalizacja jest nie tylko zagrożeniem, ale wielką szansą dla takich peryferii cywilizacji jak Chojnice. W sensie położenie gospodarczego Chojnicom może dopomóc zarówno proces kształcenia obywateli, jak i uwarunkowania systemowe, takie jak nowe otoczenie prawne. Niedawno weszła w życie kluczowa ustawa dla życia gospodarczego gospodarki wyrastającej na usługach, jest to: Ustawa o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej z 2016 r. 

Nowe uwarunkowania oznaczają możliwość współpracy przedsiębiorców z naukowcami z różnych specjalności, celem osiągania przewagi konkurencyjnej, czy wdrażaniu nowych usług lub produktów na rynek. Ustawa ułatwia też komercjalizację wyników badań naukowych. 

Dlatego zachęcam obecnych chojnickich przedsiębiorców, jak i przyszłych, do kontaktu z naukowcami, jednostkami naukowymi, jeśli poszukują nowych rozwiązań. Zdarza się bowiem i tak, że badania z zakresu postaw wyborczych, wykorzystywane są przez biznes - przykładó z USA można by mnożyć o takim wykorzystaniu wyników badań. Dla przedsiębiorców tworzenie, bądź prowadzenie innowacyjnych przesiębiorstw to także poważne ulgi podatkowe i to kolejny bodziec do nawiązywania współpracy z naukowcami celem uzyskania wyższych zysków! 

Zachęcam do lektury krótkiego artykułu z "Wprost": https://www.wprost.pl/gospodarka/10037200/W-zycie-weszla-tzw-mala-ustawa-o-innowacyjnosci-Co-zaklada.html