środa, 16 lipca 2014

PChS o skażeniu w Parku 1000 leciaZalecam Państwu wysłuchanie całości konferencji Projektu Chojnicka Samorządność. Przedstawiamy realne dane dotyczące skażenia wody w Parku 1000 lecia. Jednocześnie wskazujemy na nieprawdy i manipulacje wygłaszane przez A. Finstera, burmistrza Chojnic, który jak się okazuje z jego wypowiedzi w celu zabezpieczenia swoich interesów politycznych mija się z prawdą. 

Proszę rozpowszechniać tę wiedzę pomiędzy swoimi sąsiadami. Na razie warto Park 1000 lecia omijać, dla zdrowia swojego i swoich bliskich. Będziemy dążyli do zmiany stanu rzeczy, a po zwycięskich wyborach dołożymy wszelkich starań do ulepszenia miejskiej melioracji.

Sowiecki wywiad w Chojnicach

Zapraszam na moje konto na academia.edu, gdzie zamieściłem wydany ostatnio w "Studiach Gdańskich" artykuł dotyczący działalność sowieckiego szpiega w Chojnicach w latach 1924 - 1925. Sprawę pierwszy raz w Chojnicach nagłośniłem w "Kwartalniku Chojnickim". Niemniej artykuł w "Studiach Gdańskich"jest ukazany wraz z materiałem bibliograficznym i przeszedł pozytywną recenzję profesorów. Sprawa jest bardzo ciekawa, ponieważ ujawnia, że Sowieci byli niezwykle aktywni w tej części Polski - Pomorze Gdańskie, przed wybuchem II wojny światowej. W II części artykuły prowadzę rekonstrukcję całej afery szpiegowskiej, której głównym bohaterem był chojnicki Strażnik Celny. Jego rola jest dość sensacyjna, gdyż przedstawiciela sowieckiego wywiadu w Gdańsku zdołał w 1924 r. przedstawić najpierw w Ekspozyturze Oddziału II Sztabu Generalnego w Poznaniu, a potem wraz z nim udał się na spotkanie z szefem polskiego wywiadu...