środa, 27 września 2017

Po wrześniowym posiedzeniu Rady Społecznej

Zapraszam Czytelników, do zapoznania się z przebiegiem Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Żałuję, że tak nikłe jest zainteresowanie mediów przebiegiem posiedzeń Rady Społecznej, biorąc pod wzgląd, że budżet tej jednostki lecznictwa wynosi ponad 100 mln złotych rocznie, to uwaga opinii publicznej powinna być szczególnie skupiona na tym podmiocie. Media były poinformowane o terminie posiedzenia Rady Społecznej, niestety tylko redaktor www.chojnice.tv przybył na te obrady. 

Materiał video:

http://www.chojnice.tv/wideo-3498-Tylko_Wa%C5%82doch_nie_popar%C5%82_planu_finansowego_szpitala_na_II_p%C3%B3%C5%82rocze_2017

cz. II "o anomaliach w realizacji recept wystawionych w chojnickim szpitalu":

http://www.chojnice.tv/wideo-3500-%60Uwa%C5%BCam,_%C5%BCe_jest_anomalia_w_realizacji_recept_wystawionych_w_szpitalu%60


Zespół do spraw jakości w chojnickim szpitalu

W Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach funkcjonuje Zespół do Spraw Jakości. Uważam, że to jest bardzo dobre posunięcie dyrekcji szpitala ukierunkowane ku ciągłemu podnoszeniu jakości usług. 

Zaznaczę, że kierowałem wcześniej do dyrektora Leszka Bonny prośbę o ustosunkowanie się do anonimowych zarzutów wobec pracowników szpitala, które zamieszczano na niezwykle populanym profilu na Facebooku, czyli na Spotted: Chojnice. Ponieważ były to skargi anonimowe, to ciężko było, co mnie nie dziwi, zając dyrekcji stanowisko. Cieszy natomiast powołanie Zespołu do Spraw Jakości. Dlatego wszystkich pacjentów zachęcam do składania nie tylko skarg, ale i sugestii, co do funkcjonowania chojnickiego szpitala. Zespołowi przewodniczy zastępca dyrektora chojnickiego szpitala lek. Maciej Polasik.