poniedziałek, 1 października 2012

Obudź się Polsko!

W dniu 29 września 2012 roku wraz z kolegami z Arcan Historii byłem na Marszu "Obudź się Polsko". Swoisty marazm drążący Polskę nie dawał mi nadzei na spotkanie więcej jak kilku tysięcy osób, którym bliska jest nie tylko TV Trwam, ale przede wszystkim wolność słowa. Bo w sobotę maszerowaliśmy w obronie TV Trwam, ale żeby po kolejnych miesiącach rządu Tuska nie okazało się, że będziemy maszerować w obronie "Gazety Wyborczej". Bądź co bądź gadzinowa dla mnie gazeta, ale przecież pisać każdy może, jeden lepiej inni gorzej. 

Marsz był sukcesem, stało się coś przełomowego. Ponad 100 tysięcy manifestantów, tłum ludzi od Placu Zamkowego po Rondo de Gaulle'a. Wspaniała atmosfera, wielki ścisk, a jednak brak przepychanek. Doskonały klimat, miłe uchu i duchowi przyśpiewki , to Polacy w drogę do zmiany znienawidzonej ekipy Tuska. Bo jak ta ekipa się nie zmieni, nie będzie mowy o wolności słowa.


Zdj. 1. Marsz tuż przy Rondzie de Gaulle'a. Za banerem widoczny prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 Zdj. 2. Plac Zamkowy - widok na telebim.
Zdj. 3. Jak wyżej :)
 Zdj. 4. Krzysztof Szulczyk, radny Rady Gminy Cekcyn i zastępca prezesa SAH udziela wywiadu dzienniakarzowi TVP. Przed hotelem Sheraton, Plac Trzech Krzyży.

Zdj. 5. Nieznany "oszołom, faszysta i ksenofob" na Placu Zamkowym ;), wpatrzony w wizerunek Prezesa i świetlaną przyszłość RP pod przywództwem PiS-u :))