piątek, 11 maja 2018

Jakość powietrza na bieżąco

Jakość powietrza można sprawdzać na bieżąco na stornie Urzędu Miejskiego w Chojnicach, pod tym adresem: https://www.miastochojnice.pl/jakosc-powietrza-w-chojnicach-sprawdzisz-na-biezaco/ .

W wyniku inicjatywy, jaką była moja propozycja petycji do władz Miasta, okazało się, że w Chojnicach zainstalowano 5 czujników powietrza, które pokrywają większą część Chojnic. Problemem był jedynie brak informacji o tym fakcie w przestrzeni publicznej. Po rozmowach z włazami Miasta udało się sytuację naprawić. Obecnie mamy na bieżąco dostęp do monitoringu powietrza.

Jeśli chcecie monitorować sytuację powietrza na bieżąco poprzez swoje telefony to należy pobrać aplikację Syngeos - chodzi sprawnie.

Niby mała, ale jaka wielka i ważna sprawa! 

Chojniczanka nie płaci za Orliki

Zadałem władzom miejskim następujące pytania:

- czy klub Miejski Klub Sportowy "Chojniczanka 1930" Chojnice był w latach 2010 płatnikiem wobec Urzędu Miejskiego w Chojnicach za korzystanie z obiektów typu Orlik znajdujących się na terenie Miasta Chojnice. 

- Jeśli MKS "Chojniczanka 1930" Chojnice był płatnikiem Urzędu Miejskiego w Chojnicach za korzystanie z obiektów typu Orlik, to wnioskuję o przesłanie mi zestawienia płatności za okres od 2010- do maja 2018 r. 


Po czym, otrzymałem odpowiedź, że MKS nie płacił we wskazanym okresie za użytkowanie Orlików. Jest więc przestrzeń, żeby uzyskać pieniądze na remonty i konserwacje boisk w Chojnicach. Choćby to była symboliczna kwota, to zawodowcy powinni płacić za treningi na Orlikach, które nie są własnością MKS-u.