czwartek, 5 maja 2011

Polska Flaga w Polskim Domu V edycja2 maja na Starym Rynku w Chojnicach miała miejsce V edycja akcji "Polska Flaga w Polskim Domu" , która organizowana jest przez Stowarzyszenie Arcana Historii z okazji dnia Flagi RP.

Akcję organizujemy od 2007 roku. W tym czasie rozdaliśmy około 400 flag i ponad 10 drzewców mamy nadzieję, ze to chociaz w minimalnym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości o Święcie Flagi RP w dniu 2 maja i być moze do przełamania jakiejś niechęci do wywieszenia Flag RP wśród mieszkańców.

Jest coraz lepiej. Z roku na rok obserwuję jak Flag RP jest coraz więcej na naszych domach. Widać juz nie wstydzimy się , juz się nie boimy! To jest wazne, zeby wiedzieć, ze mamy prawo wywiesić Flagę RP równiez w dzień powszedni, wazne aby zachować nalezny temu symbolowi szacunek.

Składam wielkie podziękowania chojnickim mediom, za to ze nagłosiły naszą akcję. W przeszłych latach narzekałem na brak zainteresowania naszą akcję ze strony mediów i była to prawda. W ogóle o naszej akcji nie napisano po jednej z edycji, przed nią tez ;-) Ale jak widać nie warto się oglądać na niepowodzenia (w sensie dotarcia do społeczeństwa), nalezy iść zgodnie z linią, która wyznaczona jest słusznością i racją stanu RP!

Serdecznie dziekuję Wszystkim członkom SAH, którzy w ciągu pięciu lat wykonali masę pracy i oddali część swoich dochodów na rzecz SAH. Dziekuję równiez przyjaciołom SAH, którzy bez względu na róznice ideologiczne potrafią zrozumieć sens naszej działalności wykraczający daleko poza znane nam podziały idelogiczne.

W tym roku składam tez podziękowania parlementarzystom, którzy przyjęli zaproszenia, a byli to:

Senator RP Dorota Arciszewska - Mielewczyk, PiS
Posełm na Sejm RP Jacek Kowalik, SLD
Poseł na Sejm RP Leszek Redzimski, PO
Poseł na Sejm RP Piotr Stanke, PiS

Wszyscy Oni bez względu na rózną przynależność partyjną zgodzili się rozdawać wraz z nami Flagi RP! Obecni byli Senator RP Dorota Arciszewska - Mielewczyk i Poseł na Sejm RP Jacek Kowalik. Poseł Leszek Redzimski nie dojechał, bo zatrzymały go wazne sprawy rodzinne, a Poseł Piotr Stanke był w tym czasie w Watykanie - Rzymie.

Serdecznie dziękuję mieszkańcom, ta kolejka będzie na długo w mej pamięci. To Wasza obecność była dla nas NAJWAZNIEJSZA!

W przyszłym roku obiecuję większą ilość Flag i drzewców (w tym roku 60 sztuk). Na pewno zrobimy wszystko, aby nikt nie odszedł z kwitkiem.

Zdjęcia powyzej pochodzą z portalu chojnice24.pl (fot. aw).
O akcji w mediach:


http://chojnice24.pl/artykul/10008/w-kolejce-po-flage/

http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Kram-z-flagami-oblezony/3959