czwartek, 21 grudnia 2017

Oceńmy się sami

Kolejna fala oburzenia w Chojnicach, bo mandaty mają stracić dwaj lekarze w Radzie Powiatu. Radna Małgorzata Kaczmarek i radny Tomasz Pajdak, prowadzili swój lekarski biznes z wykorzystaniem majątku powiatu - bowiem jako radni prowadzili usługi w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. 

W kontekście tej sprawy, chciałbym zwrócić szczególną uwagę na to, że to Rada Powiatu opiniowała wielokrotnie pracę dyrektora chojnickiego szpitala. Niech mi teraz ktoś wyjaśni, jak lekarze, którzy świadczą usługi w szpitalu mogą pozostać bezstronnymi sędziami Leszka Bonny? Do tego drodzy państwo ci lekarze stali się członkami ekipy władzy. Pajdak to wiadomo, był nim od wieków, ale lek. Małgorzata Kaczmarek dopiero po ostatnich wyborach, co sprawiło wielu jej stronnikom spory zawód. 

Lekarze Ci utyskują teraz, że oni przecież nic złego nie zrobili, infantylne to strasznie. Siedzą na radach powiatu i praktycznie nie zabierają na nich głosu, kolejni radni-bezradni, do tego uwikłani przez lokalny układ polityczny. 

Z pewnością, jak i w przypadku Miasta Chojnice, także tutaj Rada Powiatu będzie dzielnie bronić swoich "siłowników" i doprowadzi do sporów sądowych z Wojewodą Pomorskim. Kolejna żenada ludzi układu, majętnych - warto zaznaczyć - za pieniądze publiczne. 

Tym razem po wygaszeniu mandatów, nie będzie wyborów uzupełniających. Do Rady Powiatu obowiązuje ordynacja proporcjonalna.