sobota, 23 października 2010

Chwilowo Finster górą

Stowarzyszenie Arcana Historii dzięki uprzejmości wolontariusza wykonało sondę przedwyborczą.

Sondę prowadziliśmy od 18 października do 22 października tego roku na ulicach miasta Chojnice w godz. 8.00 - 18.00. Pytaliśmy przechodniów o ich sympatie co do kandydatów na burmistrza miasta Chojnice. Sonda jak i sam formularz ankiety były absolutnie anonimowe, a przepytywaliśmy osoby przypadkowe. Łącznie przepytaliśmy 100 osób uprawnionych do głosowania. Wyniki sondy prezentuje wykres. Sympatie wyborców w ostatnim tygodniu plasowały się w sposób następujący (w procentach):

Andrzej Dolny - 1%
Arseniusz Finster - 82%
Marcin Wenta - 13%
Żaden - 4%
W taki sposób wyglądał formularz naszej ankiety, którą wypełniał ankieter po uzyskaniu odpowiedzi od respondenta (prezentuję kartę z wyrażonym poparciem dla Marcina Wenty):

Naszej ankiety nie będę omawiał. Komentarze pozostawiam odwiedzającym mojego bloga. Sami Państo widzicie jak ma się rzeczywistość do Internetu - gdzie przypomnę Wenta wygrał dwie sondy na chojnice.com i na chojnice24.pl. Z wyniku szczęśliwy nie jestem, tyle z mojego osobistego komentarza.

Gdyby ktoś z Państwa chciał zobaczyć te ankiety, przeliczyć je, etc. Jest taka mozliwość w kazdą środę w budynku Wszechnicy Chojnickiej, pokój 210. Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Arcana Historii.

P.S. Wyniki sond będę prezentował co tydzień aż do dnia ciszy wyborczej. Co tydzień sondujemy 100 osób na ulicach miasta.

KWW Projekt Samorządność

Z nieoficjalnych wieści jest mi wiadomo, że KWW Projekt Samorządność zarejestrował swoich kandydatów do Rady Gminy Chojnice, Rady Miasta Chojnice i do Rady Powiatu Chojnickiego. Termin rejestracji kandydatów na burmistrzów i wojtów upływa 27 października. Do tego czasu wiele może się zdarzyć ;-). Kto pamięta sprawę Redzimskiego ten wie, że nie ma w Chojniach rzeczy niemożliwych.

Członkom KWW Projekt Samorządność gratuluję zarejestrowania list kandydatów. Życzę z tej okazji przekonania wyborców do swoich racji i jak najlepszego wyniku w najbliższych wyborach.

Uwierz w Zmiany!