niedziela, 6 lipca 2014

Skalał się

Proszę z uwagą przesłuchać i przejrzeć ten materiał.Jest garść konkluzji:

1. Finster manipuluje kilkukrotnie w ciągu 10 minut swojej konferencji.
2. Finster miał wiedzę o zagrożeniu dla zdrowia i życia mieszkańców.
3. Finster, jako burmistrz, na czas skażenia wód nie zamknął Parku 1000 lecia.
4. Finster przyznaje, że kał pływał w stawach, to znaczy, przyznał, że nieczystości po prawie dwóch tysiącach pracowników chojnickich zakładów znajdowały się w Parku 1000 lecia.
5. Finster atakuje niezależne media nazywając je "śmietnikiem". 
6. Finster sugeruje, że PChS stanowi opozycję, którą nazywa zorganizowaną grupą przestępczą.
7. Burmistrz przyznał, że w ściekach normy przekroczone były o 200 - 300 razy.
8. Finster znowu atakuje, pałuje wręcz dziennikarzy. Nie panuje przy tym nad emocjami. 
9. Finster mówi wprost - że do Parku wpłynęły ścieki. On jednocześnie wpuścił mieszkańców do Parku - czyli do "ścieków".
10. "Cała ta grupa" - (PChS, Janik, Tabath) chciałaby, aby zamknięto Park 1000 lecia - prawda chcielibyśmy tego!!! W momencie kiedy pływają tam ścieki!!!
11. Według Finstera ch24.pl obraża ludzi! Obraża nawet chojniczan. Za to Finster wpuszczając ludzi do Parku gdzie stawy są pełne odchodów, które jeszcze są  też rozpylane ludzi nie obraża.
12. Obraził się na koniec jak dziecko nieświadome swych uczynków i powiedział "portal jest [ch24] tubą odpowiednich osób i możecie sobie pisać co chcecie". Szkoda, że nie odnosi się w ten sposób do dziennikarzy Radio Weekend albo Czasu Chojnic, bo tam naprawdę, szczególnie w Czasie obowiązuje nagonka na opozycję. Co nie przeszkadza Finsterowi. 
13. Zdążył też przyznać, że się pomylił mówiąc,że na miejcu był Sanepid. 
14. Mediom nie wolno wskazywać pomyłek burmistrza (obywatelom tym bardziej), najpierw należy zadzwonić i porozmawiać, ewentualnie w zaciszu gabinetu załatwić sprawę.
15. W Chojnicach według Finstera, każdy kto pyta...ten błądzi :)
16. Burmistrz Arek grozi konsekwencjami swoim urzędnikom. Uważam, że to On jest odpowiedzialny za stan spraw, przecież uważa się za inicjatora przebudowy Parku. I kreatora miejskiej melioracji, która łajnem spływa. Urzędnicy bierzcie przed wyborami na poważnie uwagi Finstera. PChS chce z ludźmi pracować, a nie ich straszyć. Finster ma jak widać inne metody.
17. Interesujące jest to, że zapis konferencji urywa się po 7 minutach (a ma ponad 10) w relacji na chojnice.com: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Beda-dane-na-temat-stanu-wody-w-parku/12407 .

To jest przykład działania, które za cenę utrzymania wizerunku jest w stanie ludzi oszukiwać, okłamywać, manipulować i przedstawiać rzeczywistość według sobie tylko znanych podstaw. W wyborach będzie sromotna porażka.