wtorek, 5 stycznia 2016

I nie zmienia się nic?

Referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej za nami. Okazało się, że ponad 7 tys. obywateli miasta nie chce tej instytucji w przestrzeni publicznej. W związku z tak dużą skalą poparcia pomysłów likwidacji SM, Burmistrz Miasta Chojnice wielokrotnie podkreślał w swych wypowiedziach, że SM potrzebne są reformy i będą one przeprowadzone. Mam niczym niezakłócone przeświadczenie o pustosłowiu burmistrza Finstera, który już nie raz rzucał słowa na wiatr. Tym razem będzie chyba podobnie. Mijają dwa tygodnie od referendum, ale nie słyszałem, aby pochwalił się w mediach jakimś konkretnym posunięciem reformatorskim wobec SM. Być może media tej informacji nie podjęły, albo ja coś przegapiłem? 

Żeby upewnić się, że burmistrz jednak potrafi dotrzymywać słowa i jest człowiekiem godnym zaufania publicznego, wysłałem do Niego dziś, takie oto zapytanie:

Korzystając z zapisów Ustawy o dostępie do informacji publicznej, składam zapytanie o:

- działania, jakie podjął od dnia 21 grudnia 2015 r. do dnia 5 stycznia 2016 r. Burmistrza Miasta Chojnice, celem przeprowadzenia reformy lub restrukturyzacji Straży Miejskiej i sposobów jej funkcjonowania, pełnionych zadań, władz SM, itd.