środa, 25 stycznia 2017

Pucz samorządowy

Jak wieść gminna niesie: Arseniusz Finster dzwoni po wójtach i burmistrzach w Polsce i regionie i chce zakładać "partię samorządową", dla obrony interesów zasiedziałych wójtów i burmistrzów, którzy nie wyobrażają sobie życia poza fotelem wójta - burmistrza. 

Wszystko to są nerwowe reakcje w odpowiedzi na zapowiedź zmiany ordynacji wyborczej przez PiS. Zasiedziali "władcy samorządów" i ich postkomunistyczne kliki nie wyobrażają sobie sytuacji w której dojdzie do tzw. cyrkulacji elit, czyli do zmiany u sterów władzy. Nie rozumieją zasad rywalizacji wyborczej, ani też innych podstawowych reguł demokratycznej gry. Stworzyli lokalne satrapie, a samych siebie widzą jedynie na fotelu burmistrzowskim. Przecież chwalą się, że stworzyli tak doskonałe warunki życia w swoich gminach, niech więc w końcu oderwą się od stołka i zaczną żyć tą wspaniałą codziennością, którą stworzyli. 

W sprawie warto zaznaczyć, że to nie kto inny, jak SLD chylące się ku upadkowi zniosło kadencyjność w polskich samorządach, żeby po aferze Rywina mieszkańcy nie zmietli postkomuny totalnie z Polski lokalnej. Tam bowiem - w Polsce lokalnej układy postkomunistyczne zakotwiczyły się w najlepsze i jakby umknęły z pola widzenia władzy centralnej i organom ścigania. 

Obecnie Polska lokalna to folwark zwierzęcy, to Polska w której grabi się i rozdaje pieniądze publiczne na potęgę. Jeśli według kogoś jest inaczej, to może doczekam się wyjaśnienia, jak to jest możliwe, że ktoś pracując na etacie czy będąc wójtem lub burmistrzem gromadzi w ciągu kilkunastu lat majątki warte dziesiątki milionów złotych? 

Puczyści Finstera, jak każda grupa społeczna mają przecież prawo do samoorganizacji i obrony swoich interesów. Czeka nas żenujący spektakl układu, który będzie odciągany od źródła pieniędzy publicznych i dantejskie sceny z Warszawy przeniosą się zapewne wktórce na podwórko lokalne, gdzie moskiewscy doktorkowie będą dążyć do destabilizacji państwa w obronie interesów układów postkomunistycznych i ich siłowników, których są zwornikami i reprezentantami.