czwartek, 2 października 2014

Lokomotywy manipulacji wyborczej

W zbliżających się wyborach komitet wyborczy Arseniusza Finstera w wyborach do powiatu wystawia, prawdopodobnie, na miejscu 1. i 2. odpowiednio burmistrza Chojnic - Arseniusza Finstera oraz wiceburmistrza Edwarda Pietrzyka. To jest naczelny dowód obłudy tego komitetu.
Wszyscy wiemy, że Pan Finster startuje na stanowisko burmistrza (zresztą przegra), ale jednocześnie swym startem do powiatu chce wciągnąć te słabe postaci jakie ma na liście wyborczej. To jest właśnie problem Finstera, w jego komitecie i otoczeniu jest tylko ON. Poza nim nie ma nic. Uboczne efekty możnowładztwa, generał bez armii. 

A tymczasem w opozycji może generałów nie ma, ale za to jest armia. I to taka trzymająca się zasad, które nie wprowadzają manipulacji wyborczej. Otóż kandydat opozycji na burmistrza Mariusz Brunka nie będzie powtarzał tego co robi Arseniusz Finster, czyli nie będzie nabijał ludzi - wyborców w wyborczą butelkę i nie będzie zbierał głosów, tylko po to, aby inni weszli do rady powiatu.

Wyborcy nie dajcie sobą manipulować, głosujcie na ludzi, którzy wdrożą realne zmiany i którzy nie traktują was jak "mięsa wyborczego".