poniedziałek, 2 maja 2011

Mjr "Łupaszko" i Jego żołnierze


"Żołnierze Wyklęci w Borach Tucholskich 1946-1947"
Kolejna odsłona - "Środowe spotkania z nauką".

Tym razem w ramach "Środowych spotkań z nauką" odbędzie się wykład dr Alicji Paczoska, pod tytułem "Żołnierze Wyklęci w Borach Tucholskich 1946 - 1947".

Miejsce wykładu: sala konferencyjna Wszechnicy Chojnickiej.
Data: 4 V 2010, sroda.
Godzina: 18.00. Wstęp: wolny.


O WYKŁADZIE W MEDIACH KRAJOWYCH:


http://niezalezna.pl/9985-o-%E2%80%9Ezolnierzach-wykletych%E2%80%9D-w-chojnicach
Zdjęcie pochodzi z serwisu www.chojniczanka.pl, przedstawia kibiców MKS Chojniczanka, którzy na stadionie w trakcie meczu złozyli hołd Zołnierzom Wyklętym! Zadne media nie podjęły tej sprawy! W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Arcana Historii serdecznie dziękuję kibicom Chojniczanki za tak wspaniałą inicjatywę! Sam byłem piłkarzem MKS i jestem dumny z postawy kibiców!

4 komentarze:

 1. Czy byłby Pan uprzejmy wyslac pustego maila na moj adres gszlanga@wp.pl chcialbym sie z Panem podzielic pewnymi spostrzezeniami jesli wyrazi Pan chec.
  Z szacunkiem -
  Grzegorz Szlanga

  OdpowiedzUsuń
 2. Radek Sawicki4 maja 2011 10:59

  O! Od kiedy kibice tacy uświadomieni i zaangażowani historycznie?! ;-) Czy to ci sami co na ustawki jeżdżą? Czy teraz to będą ideologiczne prawicowe bojówki? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja jestem zdegustowany z postawy kibiców. Jeśli chcą, aby na mecze chodzili tylko zgadzający się z prawicową interpretacją historii Polski, to są na dobrej drodze. Nie będę im w tym pomagał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jurek, jeśli lewicowi kibice chcą to na pewno mogą wywiesić napis wychwalający działaczy lewicy. Każdy ma prawo do ekspresji swoich poglądów, a dziennikarze mają OBOWIĄZEK obiektywnie informować o zdarzeniach i zjawiskach życia społeczno - politycznego. Zamykanie oczu, odwracanie obiektywu, udawanie, że czegoś nie ma i prezentowanie swoich osobistych niechęci nie licuje z powołaniem dziennikarzy i powiem wiecej ma się na bakier z prawem prasowym, bo podchodzi pod manipulację - ale to jest zarzut do wszystkich mediów i nie tylko tych funkcjonujących w Chojnciach.

  OdpowiedzUsuń