poniedziałek, 26 marca 2012

Cenckiewicz w Chojnicach


W piątek mieliśmy niezwykłą przyjemność podejmować w Chojnicach dr. hab. Sławomira Cenckiewicza.
Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Arcana Historii,którego członkowie prowadzili tego wieczora rozmowę z Gościem SAH.

Sławomir Cenckiewicz zgromadził sporą rzeszę mieszkańców Chojnic.
Herbaciarnia Kredenz była wypełniona po brzegi,mamy nadzieję,ze.nasi kolejni Goście zgromadzą równie dużo chojniczan.Pozwala to na doskonałą formę popularyzacji historii najnowszej Polski i wyników badań znanych i cenionych naukowców.


Podczas spotkania padły bardzo interesujące pytania, dotyczące na przykład narodowości Pana Sławomira Cenckiewicza. Doktor Cenckiewicz odpowiadał też na pytania dotyczące "dziedziczenia" władzy przez protegowanych służb bezpieczeństwa PRL, nawet na szczeblach lokalnych, czy też na te dotyczące wciąż żywego pytania o fakt skoku przez stoczniowy płot, który miał wykonać Lech Wałęsa w 1980 roku.


Wiele też mogliśmy się dowiedzieć o kulisach prac nad głośnymi książkami Sławomira Cenckiewicza, takimi jak: SB a Lech Wałęsa, czy Anna Solidarność oraz o najnowszej pozycji książkowej, czyli o tytule; Długie ramię Moskwy.

Spotkanie naprawdę udane. Gratulujemy lauretom losowania książek, ufundowanych przez członków Stowarzyszenia Arcana Historii podczas spotkania z doktorem Cenckiewiczem.

[Zdjęcia: autor; Radosław Osiński]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza