środa, 1 października 2014

Asystent asystenta


Można się dowiedzieć, że "członek opozycyjnego stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność" dr Przemysła Zientkowski, ubiega się o posadę jako asystent ds. nauki, asystent burmistrza Chojnic. 

Rację więc miałem przewidując całkowitą kompromitację opozycji takim działaniem Finstera i Zientkowskiego, wnioskowałem o usunięcie Zientkowskiego z PChS-u przed tym konkursem. 

Boki też idzie zrywać z tego, że ludzie ze stopniem doktorskim ubiegają się o pracę jako asystenci u człowieka, który o nauce nie ma zielonego pojęcia na co najlepszym przykładem jest jego "doktorat".

Chojnicka hucpa. Do tego dodać trzeba pytanie, czy to stanowisko jest tworzone tylko na 3 miesięczny okres? Jaki sens startu w tym konkursie. Czy aby wszyscy są tak pewni, że Finster będzie dalej burmistrzem? Czy będzie miał większość w radzie miejskiej?

Wszyscy powinni mieć w Chojnicach świadomość, że rozpisywanie tego konkursu 2 miesiące przed wyborami to działanie polityczne Arseniusza Finstera dążące do całkowitego rozłamania opozycji, ale tez i do kompromitacji PChSu. Niestety zawsze znajdą się słabe ogniwa. Szkoda, że piękną ideą wytarł sobie ktoś swoje potrzeby indywidualne. 

3 komentarze:

 1. Burmistrz deklaruje, że zwycięzca konkursu może liczyc na stałą umowę o pracę. Jeżeli uda się taką umowę podpisać przed wyborami, to osoba, która wygra konkurs stanie się oficjalnie urzędnikiem, którego z kolei nie tak łatwo jest zwolnić. Trzeba tylko przyjżeć się, czy w przypadku tego konkursu i podpisywania umowy z "wybrańcem" zostaną spełnione warunki ustawy o pracownikach samorządowych, szczególnie art. 16 pkt. 2 i 3.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie pytanie:
  Pana Blog zniknał z ch24?
  Pozdrawiam
  Adam Hofman

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty się zajmuj swoim doktoratem a nie wpychaj nosa w nieswoje sprawy "naukowcu" od siedmiu boleści! Sprawa jest prosta jak drut: żal ci dupę ściska, że nikt nie chce ciebie na jakieś porządne stanowisko! Zapracowałeś sobie na to latami opluwania wszystkich dookoła więc teraz siedź na dupie i nie podskakuj, bo wyżej własnego ch... nie podskoczysz!!!

  OdpowiedzUsuń