piątek, 2 października 2015

Policja Polityczna

W imieniu Stowarzyszenia Arcana Historii zapraszam Państwa oraz wszystkich czytelników/słuchaczy i widzów na promocję książki dra Krzysztofa Halickiego. Nowy tytuł wydawniczy dra Halickiego to Policja Polityczna w województwie pomorskim w latach 1920-1939. 

Spotkanie odbędzie się 17 października (sobota) w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, czyli we Wszechnicy Chojnickiej przy ul. Wysokiej 3 w Chojnicach. Wstęp wolny! Cena książki wynosi 45 zł. 

W prezentowanej książce Autor po raz pierwszy w historiografii przedstawił całościowo funkcjonowanie pomorskiej Policji Politycznej w latach międzywojennych. W książce przedstawiono także losy wojenne i powojenne pomorskich funkcjonariuszy. W książce Autor opisał również metody działania i pracy operacyjno-wywiadowczej Policji Politycznej oraz jej współpracę z formacjami polskiego wywiadu wojskowego i Strażą Graniczną.  

Krzysztof Halicki urodził się 1 stycznia 1977 r. w Bydgoszczy. Jest autorem książek: Szkice z dziejów Świecia nad Wisłą i powiatu w dwudziestoleciu międzywojennym oraz Dziejów Policji w Gniewie i regionie w latach 1920-2013, a także ponad pięćdziesięciu artykułów dotyczących dziejów Policji Państwowej w II RP i historii regionalnej.Podczas spotkania autorskiego będzie można nabyć od Autora książkę wraz z dedykacją. 


Tutaj można zapoznać się z licznymi pracami dra Krzysztofa Halickiego:
https://umk.academia.edu/KrzysztofHalicki

Wydarzenie na Facebook'u:
https://www.facebook.com/events/1524681321157030/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza