poniedziałek, 7 grudnia 2015

Sztandarowe szopki

Wracam do tematu repliki sztandaru 1 batalionu strzelców. 

Po wielokrotnej wymianie korespondencji z Ratuszem, jestem o krok od ukazania niezbitego dowodu, że w firmie Haftina, wykonano dwa sztandary, a nie jeden jak podaje ratusz. Pierwszy który wykonano nie miał odpowiednich wymiarów (65x65 cm) i po mojej publicznej krytyce wykonano aneks do umowy, aby uzyskać sztandar o prawidłowych wymiarach (100x100 cm). 

Interesujące są następujące fakty. W umowie pomiędzy Haftiną i Urzędem Miejskim z lipca 2015 r. wskazano w jakim terminie firma ma wykonać replikę sztandaru, określono też formę zapłaty i odbioru. Sztandar wykonano w sierpniu 2015 r., zgodnie z umową o wymiarach 65x65 cm, gdyż za taki sztandar wykonano właśnie przelew, zgodnie z umową, jeszcze w sierpniu 2015 r. (otrzymałem dowód przelewu). Z tym właśnie sztandarem Stowarzyszenie z Milanówka było w Katedrze Wojska Polskiego, a fakt ten znalazł się w relacji prasowej na portalu chojnice.com w dniu 25 sierpnia. Kiedy podjąłem temat i skrytykowałem władzę i Stowarzyszenie Pamięci Rodzinnej z Milanówka, Ratusz podpisał  1 września aneks na wykonanie sztandaru w Haftinie, już o wymiarach 100x100 cm. Ten sztandar Pan Kuldanek ze Stowarzyszenia Pamięci Rodzinnej odebrał 4 września 2015 r. 

Tajemnicą dla mnie pozostają dwie sprawy:

1. Co stało się ze sztandarem 65x65 cm?
2. Kto zapłacił za sztandar 100x100 cm?

Miasto nie przekazało mi dokumentu odbioru tego pierwszego sztandaru, tylko i wyłącznie ten dokument, który świadczył o odbiorze sztandaru z 4 września, ale skąd w takim razie Stowarzyszenie z Milanówka miało w swej dyspozycji sztandar 1 batalionu strzelców 25 sierpnia i wcześniej,skoro aneks na jego wykonanie podpisano dopiero 1 września, a odebrano go 4 września? 

Przy tym chciałbym wskazać, że otrzymałem już pismo, kilka tygodni temu, od Arseniusza Finstera, który żądał ode mnie w tej sprawie przeprosin czy sprostowań na łamach "Gazety Pomorskiej", za ten właśnie fakt, że utrzymuję iż miasto wykonało dwa sztandary, a nie jeden. Niestety nadal nie mam przesłanek, aby uznać, że władze miejskie i ich działania zgodne są z prawdą. Gdybym bowiem się pomylił, nie miałbym oporów się do tego publicznie przyznać. Niestety, dostrzegam, widoczną chyba dla wszystkich w tej sprawie, pełną manipulację faktami. Żałuję, że w tak błahej sprawie burmistrz Chojnic nie potrafi się przyznać do błędu, zamiast tego atakuje i straszy sądami. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz