środa, 7 października 2015

Miasto "sypie groszem"?

W kontekście tego niesławnego sporu, jaki toczy się na chojnice.com:


zapraszam do odsłuchania nagrania z chojnice.tv, nagrania, które zainspirowało mnie do zadania pytań o skalę ewentualnej współpracy miasta przy wydaniu książki stanowiącej zbiór opowiadań Kazimierza Kummera, proszę słuchać i oglądać od 7.50 minuty;

mówi Jolanta Kummer: "Chcę podziękować również władzom miasta, które się zachowały nadzwyczajnie, bo sypnęły groszem, wsparły pomysł pana Słomki i tylko dzięki takiej życzliwości mogła się ta książka ukazać".Natomiast w "Gazecie Pomorskiej" Maria Eichler w dniu 2 września donosiła na stronie 13:

"Nie ma to jak pasja czytania, która sprawiła, że Tomasz Słomka z Lublina, dyrektor Wydawnictwa Episteme odkrył Kazimierza Kummera. Tak się nim zachwycił, że postanowił wydać jego dzieła. [...] a miasto sypnęło groszem, by książka mogła się ukazać".


Prywatna inicjatywa?

iniejszym składam żądanie sprostowania wypowiedzi pełnomocnika ds. rozwoju i współpracy naukowej dra Przemysława Zientkowskiego z dnia 21 sierpnia 2015 r., którą złożyła wskazana osoba podczas konferencji prasowej burmistrza Chojnic w ratuszu miejskim.

Precyzując moje żądanie, wskazuję, że pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju i współpracy naukowej w swej wypowiedzi stwierdził, cytuję: "[...] nie wiedzieliśmy, że Pan Wałdoch, będzie chciał również swoją, no prywatną inicjatywę organizować w tym samym czasie, także no, bardzo nam przykro, że tak się zdarzyło. Z drugiej strony, no, godziny nie kolidują [...]".


W wypowiedzi tej padło oczywiste kłamstwo z ust dra Przemysława Zientkowskiego, które nie tylko umniejsza mojej pracy, ale i dyskredytuje ją w oczach opinii publicznej. Otóż słowami "[...]no prywatną inicjatywę organizować[...]" pełnomocnik burmistrza skłamał w ten sposób, że książka O chojnickim karnawale Solidarności została wydana nakładem i z inicjatywy Stowarzyszenia Arcana Historii, a nie przez osobę prywatną. To członkowie Arcan Historii i sympatycy, byli związkowcy byli inicjatorami wydania tej książki. Wydawcą książki było Stowarzyszenie Arcana Historii i to na tę organizację został udzielony ISBN dla wskazanego wydawnictwa. W związku z tym żądam sprostowania w ten sposób, że żądam aby pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju i współpracy naukowej na kolejnej (najbliższej) konferencji oświadczył, że w dniu 31 sierpnia 2015 r. odbyła się promocja książki pod tytułem O chojnickim karnawale Solidarności  autorstwa Marcina Wałdocha, której wydawcą i inicjatorem było Stowarzyszenie Arcana Historii.