środa, 4 lutego 2009

Polityka w Chojnicach

Na tym, blogu, będe się zajmowal, omawianiem, w calkowicie obiektywny sposob sytuacje spoleczno - polityczną w Chojnicach. Tematów na pewno nie zabraknie. Będe pisal o konkretnych osobach i zdarzeniach, ukazujac to, czego pokazac nie chca, badz nie moga lokalne media. Zyjemy w dobie spektaklu, ktory tworzy wladza, media i srodowisko biznesu. Spoleczenstwo jest oklamywane i tym samym zyje w swiecie uludy stworzonym przez omawiany mechanizm spektaklu, ktory rowniez ma miejsce w Chojnicach.

Dzis temat nr 1, to Wyniki Konkursu rozpisanego przez Burmistrza Miasta Chojnice na "Oferte o Dotacje 2009/01".

Moja szczegolna uwage zwróciła pozycja dotycząca Europejskiego Stowarzyszenia "Pomerania". Otóż organizacja o której mowa otrzymała dofinansowanie w kwocie 2.500 zł na wydanie publikacji "Twórczosć Maksymiliana Ichnowskiego". Wszystko byłoby ok, gdyby Pan prezes, radny Pan Kuffel, miał stosowna umowę z Panią Katarzyną Ichnowską, która jest autorką owej pracy. Niestety takiej umowy Pan Kuffel nie ma, a mają Arcana Historii. Powstają dwa pytania: 1. Na jakiej podstawie Pan Kuffel złożył taki własnie projekt do konkursu, 2. Na jakiej podstawie urzędnicy przyznali nagrodę w formie dofinansowanie, na cos na co praw nie ma Pan Kuffel, ani Stowarzyszenie, którym kieruje. Stosowny link tutaj:

http://bip.miastochojnice.pl/?pid=342

Dla mnie jest to plugastwo, bowiem rozmawialem z oburzona autorka ( notabene wnuczką Maksymiliana Ichnowskiego), która równiez nie kryje oburzenia dzialaniami Pana Kuffla.

Co bedzie dalej z ta sprawa?
Po prostu dla mnie najsmieszniejszy skecz. Uosobienie walki w imię walki? Czy uosobienie obrony wyższych wartosci(może to jego ziemia?może jego most?może jego dziad , pradziad, etc. bronili tego skromnego lesnego mostu?) przed każdym, przed wladzą również? Czy tak kończy się opór wobec wladzy?

Pozdrawiam i milego oglądania.