wtorek, 21 września 2010

"Projekt Samorządność"

Powstał nowy podmiot na chojnickiej - miejskiej, gminnej i powiatowej scenie politycznej. Jest nim ugrupowanie o nazwie "Projekt Samorządność".

Kandydatem "Projektu Samorządność" na burmistrza Chojnic ma być Marcin Wenta.

W skład "Projektu Samorządność" wchodzą do tej pory, o ile mi wiadomo: Chrześcijański Ruch Samorządowy (m. in. Andrzej Mielke, Piotr Pawlicki, Zbigniew Reszkowski, Edmund Hapka), Porozumienie Samorządowe (Marcin Wenta, Krzysztof Haliżak, Sławomir Rząska), Unia Polityki Realnej (Tomasz Szlachetka), "Niezależni" (Błażej Mikołajewski), Porozumienie Samorządowe z Czerska (Rompkowski) i kilka innych organizacji. Wiadomo już, że zgłosiły się dwa inne podmioty, które chcą wziąć udział w "Projekcie Samorządność" będzie to Wspólnota Małych Ojczyzn (Maciej Eckardt) i Prawica Rzeczypospolitej. Jest w tym ugrupowaniu siła - kilku obecnych radnych i wielu tych którzy nimi byli, sporo osób młodych. Co wazne - jest juz gotowy program, i liczba na listach ktora zaskoczy konkurencję. Listy są do powiatu, gminy wiejskiej i do miasta. Będzie też kandydat do Sejmiku.

Prognozuję temu ugrupowaniu wysoki wynik do Rady Miasta. I to będzie z pewnością wynik, ktory pozwoli na skuteczne działanie. Kandydat tego ugrupowania na burmistrza Chojnic - Marcin Wenta zdaje się być idealnym kandydatem.

P.S. Chętni do startu z list "Projektu Samorządnosc" wciąz mogą zgłaszać swoje kandydatury. Wystarczy wysłać e-mail do Pana Marcina Wenty (marcin.wenta@wp.pl) lub do Pana Andrzeja Mielke ( avmilka@wp.pl ). Ewentualnie mozna napisać do mnie :-)

Powodzenia!