wtorek, 3 maja 2016

Wnioskujcie o przejrzystość
   Źródło fotografii: https://web.facebook.com/FinsterArseniusz/?fref=ts

Jak wiadomo Arseniusz Finster wytoczył mi proces z prywatnego aktu oskarżenia na podstawie art. 212 kk. 

Proces ten toczy się z wyłączniem jawności, czyli jego przebieg jest utajniony. Jednak opinia publiczna musi wiedzieć, że Arseniusz Finster, jako oskarżyciel, może złożyć do Sądu wniosek o jawność procesu, tak aby mogły w nim uczestniczyć media i niezależni obserwatorzy. 

Dlatego proszę Was, obywateli Miasta Chojnice o to, abyście słali na adres: burmistrz@miastochojnice.pl żądanie wobec burmistrza o złożenie wniosku o jawność procesu, który mi wytoczył. Tylko przy udziale mediów i niezależnych obserwatorów, ten proces będzie miał sens. 

Tylko Arseniusz Finster może zawnioskować o odtajnienie toczącego się postępowania przed Sądem. Nikt inny! Panie Burmistrzu, proszę się nie obawiać jawności procesu i złożyć do Sądu Rejonowego w Chojnicach wniosek o jawność postępowania! Przecież Pan nie ma nic do ukrycia, po co więc są niejawne posiedzenia Sądu? Domagam się jawności tego postępowania, tak aby opinia publiczna miała całkowity i swobodny dostęp do wiedzy o przebiegu postępowania. Tyle Pan ostatnio mówi o transparentności...czas pokazać społeczeństwu ile znaczą Pańskie słowa.