czwartek, 1 marca 2018

O stanie wojennym

Szanowni Państwo, poszukujemy materiałów - w tym szczególnie zdjęć z okresu stanu wojennego w Chojnicach (okres 1981-1983), które przedstawiają nie tylko życie publiczne, ale i prywatne chojniczan. Zdjęcia posłużą do publikacji o okresie stanu wojennego w Chojnicach.

Proszę o kontakt osoby, które posiadają takie materiały poprzez email na adres: marcin.waldoch@gmail.com lub telefonicznie na nr 883970833.

PChS chce zrealizować mój postulat wyborczy

Pasmo przykrych dla mnie doświadczeń, tak mogę jedynie podsumować ostatnie miesiące działalności PChS. Właśnie słyszałem w Radio Weekend Mariusza Brunkę, który z ramienia PChS proponuje wprowadzenie w Chojnicach Karty Chojniczanina. Miałkość intelektualna PChS-u sięga bruku. Karta Chojniczanina to był mój postulat wyborczy, ale Brunka nawet się nie pofatygował, żeby może zmienić dla niepoznaki nazwę dla tej inicjatywy. Nie, wziął ją i przedstawił jak swoją. Zresztą podobnie zrobił z chojnickimi prawyborami. Dla mnie to jest bardzo przykre, dotyka mnie to, jak się mawia - do żywej kości. 

PChS takiego postulatu jak Karta Chojniczanina nie stawiał, ani w trakcie wyborów, ani przed nimi, przynajmniej nic nie wiem o tym, żeby publicznie o takiej inicjatywie informował. Zaś inicjatywa znajduje się w mojej ulotce wyborczej i jest zwięźle zaprezentowana.