czwartek, 13 stycznia 2011

Nierówne starcie

Dziś dowiedziałem się z mediów, że Radek Sawicki, prezes Stowarzyszenia Wspólna Ziemia złożył doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Starostwa Powiatowego. Pamiętać należy, że urzędnicy i ich praca podlega nadzorowi starosty.

Zapowiada się nierówne starcie - aparat administracyjny kontra mała organizacja pozarządow (podelgająca nadzorowi Starosty!). Będę bacznie obserwował reakcję włodarzy ze Starostwa. Kazda osobista wycieczka w kierunku Radka Sawickiego czy też Wspólnej Ziemi nie odnosząca się do poruszanej sprawy będzie po prostu próbą ograniczenia wolności słowa i złamaniem prawa do obywatelskości. Jednocześnie będzie to forma ataku na przedstawiciela organizacji pozarządowej.

Obydwie strony powinny teraz pozostawić całą sprawę prokuratorze. I z komentarzami powstrzyumać się do czasu rozpoznania sprawy, bo w innym wypadku mogą sobie po prostu zaszkodzić.

Ciekawym jest natomiast fakt, tego,że na stronie www.bizneschojnice.eu pojawiło się nagle tłumaczenie (na angielski) - dość nieprofesjonalne i w jakiejś takiej kompaktowej formie (Adaś angielskiego nie zna). Mozemy tam na przykład trafić na hybrydy językowe - polsko - angielskie, takie jak: Branch; noclegi, hotele. I inne takie.

Czekam na wynik, a Radkowi Sawickiemu jako obywatel dziękuję, za to, że postanowił się zatroszczyć o nasze wspólne pieniądze - monitoring działań władzy to ciężka i niewdzięczna rola. Suma ponad 140 tysięcy za ten portal wydaje się po prostu na chłopski rozum astronomiczną.

Starcie na linii władza - obywatel jest zawsze nierówne. Po stronie Starostwa jest cała armia urzeędników, prawnicy. Pozostaję w nadziei, że słabszy zostanie po prostu uszanowany jako człowiek - obywatel i nie będziemy widzami szkalowania Radka Sawickiego.

Cierpliwość, spokój i milczenie może w tej sprawie dać efekt najblizszy prawdzie.