sobota, 19 lutego 2011

Jak oceniasz działalność Stowarzyszenia Arcana Historii?

Szanowni Państwo,

Zapraszam do udziału w całkowicie anonimowej ankecie. Postawiłem na swoim blogu pytanie - Jak oceniasz działalność Stowarzyszenia Arcana Historii? Można głosować przez najbliższe dwa miesiące. Wyniki głosowania wpłyną na zakres podejmowanych przez nas działań. Jeśli wynik ankiety będzie przeważał w kierunku - negatywny, to z pewnością dołożymy wszelkich starań, aby ten obraz zmienić. Jeśli wynik będzie wskazywał na pozytywne rozpoznanie naszej działalności to w przyszłości zintensyfikujemy swoje działania w dotychczas wyznaczonym kierunku.

Działalność pro publico bono jest dla nas sprawą kluczową. Jak dotąd nie korzystaliśmy z żadnej formy grantów. Nie pobieramy żadnych pieniędzy z Państwa podatków. Swoje idee realizujemy ze składek członkowskich i przekazanych na naszą rzecz darowizn. Dotąd wydaliśmy dwie książki oraz 15 numerów "Słowa Młodych", zorganizowaliśmy kilkanaście akcji edukacyjnych i wykładów. Działając w sferze publicznej liczymy się z opinią społeczną i nie zamykamy się na ocenę naszych działań.

Tajna Organizacja Wojskowa Gryf Pomorski

Ukazała się na koniec roku 2010 ksiazka niesamowita.

Mowa o tytule Tajna Organizacja Wojskowa Gryf Pomorski, autorstwa A. Gąsiorowskiego i K. Steyera. Tutaj znajdziecie Państwo dość dobrą recenzję:
http://www.historia.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1735:qtajna-organizacja-wojskowa-gryf-pomorskiq-a-gsiorowski-i-k-steyer-recenzja&catid=275:ii-wojna-wiatowa&Itemid=901

Jako Stowarzyszenie Arcana Historii chcieliśmy zaprosić autorów do Chojnic na spotkanie promocyjne. Tym razem ubiegło nas Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie. Jeśli się nie mylę spotkanie odbędzie się 23 marca...w środę.

Na spotkaniu na pewno warto być. Wcześniej polecam Państwu zakup tej niesamowitej ksiązki.

Nowa Szata
Oto szata nowego "Słowa Młodych". Już wkrótce do odbioru w Galerii Pana Mieczysława Blocha na chojnickim Starym Rynku. W środku też wiele zmian, ale o tym przekonacie się Państwo sami ...