piątek, 12 lutego 2016

Zaufanie społeczne do Arseniusza Finstera

W nowych okolicznościach postanowiłem zbadać, jaki jest stopień zaufania społecznego do burmistrza Chojnic, Arseniusza Finstera, w tym celu stworzyłem ankietę.

Wystarczy kliknąć w poniższy link, aby przejść do ankiety, która ma zaledwie dwa pytania. Ankieta jest anonimowa i można w niej oddać tylko jeden głos. Z góry dziękuję za udział!


Ankieta: https://www.surveymonkey.com/r/HHJSHKT

Sympatycy ZSRR oddadzą hołd swoim wyzwolicielom

Jak dowiedzieliśmy się dziś z konferencji burmistrza Chojnic Arseniusz Finster, w niedzielę, On wraz z pozostałymi chojnickimi sympatykami ZSRR oddadzą hołd żołnierzom sowieckim na Cmentarzu Radzieckim, gdzie znajdują się między innymi szczątki żołnierzy sowieckich, którzy napadli na Polskę we wrześniu 1939 r. Ponieważ jest to wizyta prywatna w niedzielę, kiedy Urząd Miejski jest nieczynny, to nie będziemy przeciwko prywatnym poglądom grupy sympatyków ZSRR występować publicznie w formie protestu, chociaż na tę okazję przygotowaliśmy sporo materiałów. Jednak każdy ma prawo do prywatnego wyrażania swoich postaw i sympatii, nawet jeśli prywatnie hołubi Sowietów, czerwoną gwiazdę i tęskni za swym "wyzwolicielem", czyli za ZSRR.

 W moim przekonaniu II wojna światowa była wynikiem zderzenia totalitaryzmów i to pojęcie będę promował. W wyniku zderzenia totalitaryzmów w lutym 1945 r. w walce o Chojnice zginęło kilka tysięcy żołnierzy sowieckich i żołnierzy armii niemieckich o różnej narodowości. Polacy od 1939 do 1989 roku byli poddani woli Sowietów, którzy byli ich okupantami. Pracuję nad książką Chojnice 1945-1948: następstwa zderzenia totalitaryzmów w której ukażę prawdę o tamtych wydarzeniach.W oczekiwaniu

Dziś Arseniusz Finster, zapowiedział już oficjalnie w czasie konferencji prasowej pozwy sądowe wobec mnie i Radka Sawickiego.

http://www.chojnice.tv/wideo-2220-Konferencja_prasowa_burmistrza_Arseniusza_Finstera_-_12.02.2016

W tym względzie interesujące jest to, że pozwy pojawiają się przed udzieleniem odpowiedzi na zadane pytania, których wysłałem całe mnóstwo do ratusza w sprawie pomocy publicznej. Burmistrz ten proces przegra, zarówno w stosunku do mojej osoby, jak i do Radka Sawickiego. Po raz kolejny Arseniusz Finster ukazał, jak bardzo pro-obywatelski ma stosunek do mieszkańców. Krytykować  - nie wolno; monitorować nie wolno; zadawać pytań publicznie - nie wolno. 

Arseniusz Finster pomówił mnie publicznie w mojej opinii w 2014 r. i z tej przyczyny z paragrafu 212 Kodeksu karnego oddałem Go do Sądu. To co robi teraz burmistrz Finster, to zaledwie mściwy rewanż, bo w moim wpisie nie ma nic, co pozwalałoby na postawie mi zarzutów. 

Czas na zmianę na stanowisku burmistrza.