czwartek, 22 marca 2012

Staż chojnickiego komunisty

XXIV miejska konferencja programowo wyborcza PZPR w Chojnicach, rok 1981.

 Wybory były zacięte...o ile wokół demokracji nie było widać, to bawili się w nią partyjni. A było z czego wybierać, do różnych ciał takich jak Komitet Miejski PZPR, Podstawowe Organizacje Partyjne (85 na terenie miasta Chojnice) należało 4056 osób...moc ludu.

Wśród kandydatów do władz partyjnych w mieście znajdujemy też dzisiejszego radnego, Antoniego Szlangę z komitetu KWW Arseniusza Finstera Program 2014.

Tak, z dumą, pisano o Antonim Szlandze w biuletynie partyjnym PZPR (maj 1981 r.):

"Antoni Szlanga - 36 lat, delegat z Komitetu Miejskiego PZPR, członek PZPR od 1966 r. I sekretarz Podstawowej Organizacji Partyjnej, zastępca przewodniczącego Miejskiego Komitetu Frontu Jedności Narodowej".

PZPR-owiec w wieku 21 lat, partyjniak z krwi i kości, człowiek zajmujący się propagowaniem ideologii komunistycznej, będzie odpowiedzialny za koordynację Strategii Rozwoju Miasta Chojnice na kolejne lata..Ludzie niestety żyją w niewiedzy. I może dobrze, bo wciąż żyją...choć nieświadomi realiów. Nawet Jaruzelski miał tyle honoru, żeby zniknąć ze świecznika...

Tak sylwetkę Antoniego Szlangi przedstawia strona miejska w Chojnicach:

Radny"KWW Arseniusza Finstera - Program 2014"
Wykształcenie - wyższe - politolog

Praca - emeryt

Rocznik - 1945

Stan cywilny - żonaty

Dzeci - 2 synów

Hobby - literatura, historia, film

Okręg wyborczy nr 2Okręg wyborczy nr 2 obejmuje ulice:ALEJA BAYEUX, BORSKA, BRUSKA, CEYNOWY, CHOCIŃSKA, CZERSKA, DALEKA, DŁUGA, FILOMATÓW, GDAŃSKA OD NR 53 i 68 DO KOŃCA, IGIELSKA, IGŁY, JANA PAWŁA II, KARSIŃSKA, KARTUSKA, KASZTANOWA, KOLEJOWA, KOŚCIERSKA OD NR 9 DO KOŃCA i OD NR 12 DO KOŃCA, KSIĄŻĄT POMORSKICH, LIŚCIASTA, LUDOWA, MAJKOWSKlEGO, MAŁE OSADY, MATEJKI, MŁODZIEŻOWA, MODRA, OBROŃCÓW CHOJNIC, PLAC ŚW. FAUSTYNY, PRZEMYSŁOWA OD NR 6 i 15 DO KOŃCA, PRZYTOROWA, RZEPAKOWA, SKRAJNA, SPORTOWA, TOWAROWA OD NR 19 DO KOŃCA, TUCHOLSKA, USTRONNA, WIDOKOWA, WIELEWSKA, WILLOWA.
 
 
 
Jakoś ani słowa o dokonaniach, o komunistycznej przeszłości, o członkostwie w PZPR od 21 roku życia...Niestety na "dworze" Arseniusza więcej jest takich osób "bez oficjalnego życiorysu". Szkoda tylko, że podaje Pan Szlanga, iż jest politologiem, ostatnio na spotkaniu w Herbaciarni Pan Finster powiedział, że  politologia to bezsensowny kierunek...;)