niedziela, 6 maja 2018

Jak utrzymać Orliki w mieście?

Stan chojnickich Orlików staje się opłakany, miejsca w których murawa jest wyraźnie zapadnięta, dziury w siatkach, nie mówiąc o braku spełniania postulatów mieszkańców o konieczności podwyższenia ogrodzeń. Kilka dni temu byłem na Orliku i grałem mecz, zdarzyło się i tak, że piłka wybita z boiska odbiła się od domu przy ul. Jedności. Władze miasta i urzędnicy obiecywali, że podwyższą ogrodzenie na Orliku przy Jedności, do dziś to nie nastąpiło. 

Orliki, choć to naprawdę dobry projekt i chyba jedyny, który wyszedł PO, to mają ten feler, że samorządom nie wskazano skąd mają brać pieniądze na konserwację tych obiektów. Stąd zainwestowane pieniądze marnieją, tak jak infrastruktura Orlików. Pieniędzy podobno na remonty i konserwację nie ma. Próbując, choćby wirtualnie, znaleźć te środki warto wskazać na to, że z Orlików korzystają piłkarze Chojniczanki, czy MKS płaci cokolwiek za eksploatację Orlików? Tego nie wiem, ale jeśli nie płaci, to powinien zacząć na rzecz właśnie utrzymania tej infrastruktury. 

Postaram się ustalić, czy MKS Chojniczanka płaci za użytkowanie Orlików, jeśli nie płaci, to złożę wniosek do władz Miasta, żeby rozważyły nałożenie opłat na klub za korzystanie Orlików. Pozyskane w ten sposób środki, powinny wystarczyć na bieżące remonty.