środa, 31 października 2012

Tradycje Polskiego Państwa Podziemnego

5 listopada w Bydgoszczy bardzo ciekawy wykład prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, doktora Łukasza Kamińskiego pod tytułem: "Tradycje Polskiego Państwa Podziemnego w działalności ruchów opozycyjnych w Polsce 1944 - 1989". 

Myślę, że warto się wybrać. Gdyby był ktoś zainteresowany wyjazdem, a nie ma transportu proszę bez skrępowania kontaktować się ze mną. 


Obchody świąt i rocznic narodowych

Chciałem polecić czytelnikom mojego bloga ciekawą pozycję książkową, jednego z członków Arcan Historii, Adama Węsierskiego.

Książka nosi tytuł: Obchody świąt i rocznic narodowychw powiecie tucholskim w latach 1920 - 1939, jest świetnym uzupełnieniem do katalogu wydawnictw traktujących o lokalnej historii. Oparte jest na materiałach źródłowych, dużej liczbie zdjęć. Charakterystycznym dla tej pracy jest też to, źe stanowi świetne narzędzie do pogłębiania wiedzy o historii regionu również dla nauczycieli historii, którym szczególnie polecam tę pozycję z myślą o wprowadzaniu na lekcje informacji z wiedzy o regionie.

W bliskiej przyszłości ukaże się pod znakiem SAH chojnicka wersja tejże książeczki, z której dowiemy się o obchodach świąt narodowych w Chojnicach w międzywojeniu. 

Gdyby ktoś był zainteresowany tą książką, proszę o kontakt ze mną.