środa, 27 stycznia 2016

"Apolityczny" antypisowiec

Spadłem z krzesła.

Arseniusz Finster mówi w styczniu 2016 r., jak informuje portal www.ch24.pl: "Ja jestem całkowicie apolityczny". Więcej: http://chojnice24.pl/artykul/21945/na-czeresniowej-bedzie-chodnik/.


W związku z tym, chciałbym przypomnieć światu kilka dowodów "apolityczności" burmistrza Arseniusza Finstera:

1. Apolitycznie oddaje hołd pod czerwoną gwiazdą na Cmentarzu Żołnierzy Sowieckich. 

3. Arseniusz Finster był członkiem SLD i korzysta z zaplecza komunistów i postkomunistów w tym z ludzi Służb Bezpieczeństwa PRL (i Tajni Współpracownicy). 

4. Arseniusz Finster "nie boi się posła Śniadka, ani PiS" - w niewybredny sposób burmistrz odniósł się do listy od szefa okręgowych struktur PiS w trakcie kampanii wyborczej, kiedy to nie umiał się powstrzymywać od różnych insynuacji uderzających w PiS: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Nie-boje-sie-posla-Sniadka-ani-PiS/14376, przy tym Finster PRZEPRASZAŁ CHOJNICZAN ZA POSŁÓW PIS w czasie kampanii wyborczej w wyborach prezydenckich: http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3869531,poslowie-pis-zaparkowali-na-zakazie-ale-mandatow-nie-dostali,id,t.html

5. Arseniusz Finster przeciwny był wielu inicjatywom obywatelskim, za którą stali też działacze PiS. Również sprzeciwiał się inicjatywom niezależnych środowisk - występował przeciwko uczestniczeniu w głosowaniu w trakcie referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej.

6. Arseniusz Finster witał w Chojnicach Prezydenta RP w Chojnicach. 
(,http://www.gazetakaszubska.pl/48065/prezydent-rp-bronislaw-komorowski-na-kaszubach; https://www.youtube.com/watch?v=s47IMixuhJ8) ale i wcześniej już w 2010 roku, niedługo po katastrofie smoleńskiej, któremu urządził w naszym mieście wielkie miejskie przywitanie z przejściem przez Miasto Chojnice niczym nowemu królowi Polski, wtedy też protestowaliśmy: http://chojnice24.pl/artykul/7592/kulisy-pobytu-w-chojnicach-bronislawa-komorowskiego/30/https://www.youtube.com/watch?v=PCDV7J0ptGs ).

7. Arseniusz Finster aktywnie promował PO w trakcie wyborów parlamentarnych na Starym Rynku w Chojnicach, rozdając ulotki i namawiając do głosowania na PO.

8. Arseniusz Finster jako burmistrz Finster, nie wyszedł nawet na przywitanie dra Andrzeja Dudy kandydata na urząd Prezydenta RP przed II turą w Chojnicach na Starym Rynku. Ostentacyjnie tę wizytę zlekceważył, a później atakował medialnie posłów PiS za parkowanie aut w czasie tej wizyty.

9. Arseniusz Finster pierwszy antypisowiec w Chojnicach.

10. Trzeba się przyzwyczaić do myśli, że współpraca na rzecz mieszkańców nie musi oznaczać politycznego wsparcia partii władzy i zbyt wiele było w przeszłości działań Finstera, żeby dziś PiS mógł Go traktować poważnie, jako partnera. To jest moja osobista opinia. Dość tej politycznej umizgiwanki przez kilkanaście lat - raz PO, raz SLD, teraz może PiS? Ta przygoda na PiSie się skończy. Nikt nie potrzebuje Finstera do wdrożenia zmian korzystnych dla chojniczan. Zresztą, ja osobiście uważam, że dobre zmiany nie są możliwe z Finsterem, jako partnerem - urzędującym burmistrzem.

Arseniusz Finster wszedł właśnie w fazę kolejnego przepoczwarzania się i będzie próbował przybrać barwy PiS. Niestety burmistrzu, ale przewidywaliśmy to, wiemy o tym i przykro nam :)