poniedziałek, 13 czerwca 2016

Groteska

Groteska lub śmiechowisko, bo już nie wiem, jak nazwać wystąpienia chojnickiej władzy. Obiecałem sobie nie zajmować stanowiska wobec wydarzeń politycznych w Chojnicach z taką częstotliwością z jaką robiłem to wcześniej. Jednak miłość do mego ojczystego miasta i troska o jego dobrobyt są silniejsze, dlatego ponownie zabieram głos.

Dziś( 13.06.2016) podczas burzliwej Rady Miejskiej padło wiele słów, wiele zdarzeń i faktów zwróciło moją uwagę, ale zadecydowałem podjąć temat obok, którego większość z osób przechodzi obojętnie, a mi jest on zdecydowanie bliski. Chodzi bowiem o słowa burmistrza Chojnic, który podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, powiedział, tak (na załączony materiale filmowym od 1:27:48):

"[...] W tej Radzie Nadzorczej, która jest specyficzna mamy naprawdę bardzo kompetentne osoby. To jest trzech Panów: jeden ma doktorat z prawa, drugi ma doktorat z ekonomii, trzeci ma doktorat z fizyki...".W ten sposób Arseniusz Finster przedstawił radnym skład Rady Nadzorczej Centrum Park Chojnice Sp. z o. o., która powołana została w 2010 r., a jej skład do dziś nie uległ zmianie.

Niestety, jak wynika z mojej wiedzy Arseniusz Finster nie mówił prawdy na sesji Rady Miejskiej, a jeśli mówił, to nawołuję Go do przedstawienia dowodów na przytoczone wyżej słowa. W mojej opinii, po przeprowadzeniu własnego rozpoznania sprawy, spośród członków Rady Nadzorczej tylko Artur Niewiarowski jest doktorem ekonomii, natomiast Panowie Daniel Cieślak i Henryk Modrzejewski nie są doktorami nauk i publiczne ich przedstawianie przed Radą Miejską, jako doktorów nauk (i to jeszcze z perfidnym podaniem ich dyscypliny) jest grubym nadużyciem zarówno sprawowanej funkcji, jak i miejsca w którym te słowa padły. Jest to też ogromna potwarz dla ludzi nauki. Wystarczającą ujmą jest to, że Finster który nigdy nie nostryfikował w Polsce swojego moskiewskiego dyplomu "kandydata" podpisuje się jako doktor. Nie mówiąc o tym, że wobec dostępnej wiedzy, to burmistrz Finster okłamał Wysoką Radę w dniu dzisiejszym na temat kwalifikacji i wykształcenia członków Rady Nadzorczej Centrum Park Chojnice Sp. z o. o., co stawia pod poważnym znakiem zapytania wiarygodność burmistrza Arseniusza Finstera. Wątpię, aby od 2010 r., kiedy sam Finster powoływał członków Rady Nadzorczej do spółki, której jest jednoosobowym zgromadzeniem wspólników nie zdążył się on zapoznać z dossier kandydatów, a potem członków Rady Nadzorczej, ergo celowo wprowadził w błąd Wysoką Radę i społeczność Chojnic. Do tego "kupczy" stopniami naukowymi na Sali Obrad Rady Miejskiej, co naprawdę jest nie do przyjęcia i należy się poważnie zastanowić, czy to w końcu Finsterowi nie należy założyć tego "kagańca", który jeszcze ostatnio nosił Mariusz Paluch? Jeśli burmistrz nie poda żadnych dowodów na swoje słowa, to wyślę wkrótce skargę na burmistrza do Komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w związku z publicznym rozpowszechnianiem kłamstw o sprawach publicznych.

 Abyście mogli zweryfikować dane o których piszę, podaję kilka ważnych linków. 

1. Skład Rady Nadzorczej Centrum Park Chojnice: http://bip.parkwodny.chojnice.pl/8.html 

2. Informacje medialne o powołaniu członków Rady Nadzorczej: http://chojnice.naszemiasto.pl/artykul/chojnice-spolka-centrum-park-na-nowa-rade-nadzorcza,418606,art,t,id,tm.html ;Co interesujące w 2010 r. przedstawiając nowy skład Rady Nadzorczej, Arseniusz Finster nie mianował członków Rady "doktorami nauk", jak to zrobił dziś na sesji (poza słusznie wskazanym wtedy doktoratem Pana Artura Niewiarowskiego):
http://weekendfm.pl/arch.php?n=27430&chojnice_-nowy_sklad_rady_nadzorczej_chojnickiego_centrum_parku

3. Baza Ludzi Nauki Polskiej, gdzie wystarczy wpisać imię i nazwisko osoby świata nauki o której chcemy się dowiedzieć: http://www.nauka-polska.pl/ . Można też spróbować w bazie Polon: https://polon.nauka.gov.pl/ . Nigdzie w Polsce nie znalazłem informacji o rzekomych doktoratach Panów Cieślaka i Modrzejewskiego. 

Myślę, że to co robi Pan Arseniusz Finster, jako Burmistrz Miasta, naraża na śmieszność, Miasto, jego mieszkańców, Radę Nadzorczą Centrum Park Chojnice Sp. z o. o., no i przede wszystkim tych Panów, których dziś "promował na doktorów nauk". Po raz któryś z rzędu, zauważam małostkowość Finstera, który próbuje się wszelkimi sposobami podpierać autorytetami, a jak ich nie ma, to on je próbuje wirtualnie stworzyć na potrzebę chwili. Czy nie było podobnie podczas prac Rady Strategii Miasta Chojnice, kiedy przedstawiano nam jednego z "ekspertów", jako "doktora", a był to po prostu magister(http://polityka-chojnice.blogspot.com/2012_07_26_archive.html)? Skąd ta tytułomania i tytułopotrzebność u burmistrza?

Istotne jest też to, że w punkcie wnioski i interpelacje, radna Marzenna Osowicka złożyła pytanie do Arseniusza Finstera (5:48:42) o to kiedy pozostałych dwóch członków Rady Nadzorczej (poza dr. Niewiarowskim) uzyskało stopień doktora i skąd Finster ma takie informacje, że pozostali dwaj Panowie uzyskali stopień doktora nauk. Na to zapytanie Finster odpowiada, tak (na materiale filmowym od 6:03:37): "Doktoraty, ja nie pamiętam skąd mam tą wiedzę. Ale sprawdzę i Pani radnej odpowiem. Dobrze? Bo nie chciałbym teraz tutaj dywagować". 

W świetle przytoczonych danych, przypomnę, że burmistrz Arseniusz Finster wytoczył proces mi oraz Radkowi Sawickiemu, bo twierdzi, że przez nasze działania traci zaufanie społeczne konieczne do wykonywania swoich obowiązków...Arku Finsterze, nikt tak nie szkodzi Tobie, jak Ty sam. Tylko czekać, aż Finster wypronuje nam "doktora prezesa Centrum Park" :)

Przypisywanie sobie stopni i tytułów, podlega karze według prawa polskiego.