sobota, 23 sierpnia 2014

Chojnice 1939 promocja


UWAGA! Nastąpiła zmiana godziny promocji z 17.00 na godzinę 18.30. Pozostałe szczegóły spotkania bez zmian. Zapraszamy!Zapraszamy na przedpremierową promocję książki Chojnice 1939, wydanej nakładem Wydawnictwa Bellona, i spotkanie z jej autorami, które odbędzie się w Centrum Edukacyjno Wdrożeniowym (CEW, Stare Młyny) w Chojnicach przy ulicy Piłsudskiego 30 a, w dniu 1 września (poniedziałek) o godzinie 17.00.


Książka będzie dostępna w największych polskich sieciach księgarskich od 4 września, ale w Chojnicach już 1 września będzie można ją nabyć podczas spotkania z autorami.

Tak o książce pisze wydawca: 


Publikacja ukazuje się w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przedstawia mało znaną, choć dramatyczną bitwę kampanii wrześniowej 1939 roku. Została stoczona w tzw. korytarzu pomorskim. Mimo zaciekłej obrony wojsk polskich Niemcy przebili front, otoczyli część polskiego zgrupowania, resztę zmusili do odwrotu i zyskali połączenie lądowe z Prusami Wschodnimi, co pozwoliło im wzmocnić stacjonujące tam siły i zagroziło od północy słabnącej polskiej obronie.