wtorek, 22 września 2015

Jestem z kibicami!

Jak się dowiaduję z Radio Weekend, kibice Chojniczanki zostali zamknięci w areszcie chojnickiej Komendy Policji, ponieważ według funkcjonariuszy eskponując krzyż celtycki nawoływali do nienawiści na tle rasowym.

Większej głupoty dotąd w Chojnicach nie dostrzegłem. Krzyż celtycki nie jest w prawie polskim symbolem zakazanym, w przeciwieństwie do rozpowszechniania symboli totalitararyzmów, czyli swastyk i czerwonych gwiazd, na przykład. I w tym względzie liczę na polską Policję, iż 14 lutego 2016 r. zamknie w areszcie chojnickiej komendy zarówno burmistrza Finstera, jak i jego świtę, która będzie towarzyszyła mu w akcie hołdu wobec Sowietów na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Chojnicach, co jest jawnym propagowaniem ideologii totalitarnej. 

Kibiców popieram, ich ekspresja związana jest zawsze z interesem narodowym. Przynajmniej to dostrzegam na trybunach. Dotąd widziałem polskie flagi z symbolami Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i inne symbole nawiązujące do polskiego dziedzictwa walki o suwerenność. Policji doradzałbym rozsądek, gdyż nadgorliwością może doprowadzić do radykalizacji postaw.

Panowie Policjanci! Bądźcie konsekwentni!