piątek, 6 maja 2011

O czym pisać nie warto

Chojnice.com, a w sumie to chyba właściciel portalu złożył do prokuratury zawiadomienie o mozliwości popełnienia przestępstwa przez Radka Sawickiego prezesa Stowarzyszenia Wspólna Ziemia.

Nasuwa się kilka pytań:

1. Dlaczego chojnice.com na swojej stronie nie piszą o zgłoszeniu sprawy do prokuratury?
2. Dlaczego Pan Duraj nie opisze sam na swoim portalu sprawy całego zamieszania związanego z usuwaniem wcześniej opublikowanych artykułów?
3. Czy prawnicy Pana Duraja zdają sobie sprawę z sytuacji w jakiej znalazł się obecnie portal chojnice.com?
4. Dlaczego burmistrz Chojnic Arseniusz Finster wystąpił w roli "adwokata" Pana Duraja na spotkaniu pt: "Chojniczanin Roku"?
5. Dlaczego prokuratura na świadków nie wezwała osób, które mogą zaświadczyć o meandrach całej sprawy?
6. Czy będą przesłuchani redaktorzy chojnice.com?
7. Czy chojnice.com wydadzą instrukcję obsługi swojego portalu z której dowiemy się kiedy nam wolno, a kiedy nie wolno nam krytykować działania burmistrza, ewentualnie działania samej redakcji?
8. W jaki sposób mamy obecnie postępować? Czy wedłyg starotestamentowej zasady "oko za oko"? Pisząc MY mam na myśli organizacje pozarządowe.
9. Czy Pan Duraj i Pan Finster są ignorantami? Bo warto poinformować, że wielokrotnie ważyły się losy składania zawiadomień na prokuraturę w związku z ich działalnością, zawsze z tego rezygnowałem mając na względzie tylko i wyłącznie dobro nas wszystkich, uważam, że przez wzgląd na honor nie warto ścigać się po salach sądowych. Mogłem wielekrotnie wobec Pana Finstera zlołyć zawiadomienie o moxliwości zniesławienia mojej osoby, jako prezesa SAH, przez burmistza Chojnic, nigdy tego nie zrobiłem. Ten czas można spożytkować na BUDOWANIE, a nie niszczenie się nawzajem!
10. DLACZEGO CHOJNICE.COM nie odpowiedziało w formie listu Panu Sawickiemu na pytania jakie się pojawiły w związku z usuwanym, a wcześniej opublikowanym materiałem?
11. KTO RZADZI MEDIAMI W CHOJNICACH? Właściciele czy burmistrz?
12. Czy opinia publiczna w Chojnciach jest okłamywana?
13. Czy jesteśmy manipulowani?
14. Czy burmistrz Finster stosuje działania socjotechniczne celem utrzymania władzy?

Niestety, ale do postawienia takich pytań i do szukania na nie odpowiedzi zmusza mnie składanie wniosku do prokuratury o tak błahą rzecz jak chęc uzyskania odpowiedzi od interenetowego wydawcy na proste i klarowne pytania!


Z chęcią, jeśli sprawa nie zostanie jednak umorzona, zgłoszę się na prokuraturę w roli świadka. Zmienię tez dotychczasową praktyke działania. Z postawy biernej, kiedy to udawałem, ze jak plują to pada, przyjmę postawę aktywną i będę bronił swego imienia z purystyczną dokładnością i obeserwacją dyskursu władzy w Chojnicach z wyczuleniem na to co mówi się, pisze o SAH.


Efekt tego donosu na prokuraturę będzie odwrotny od zamiorzonego, zamiast zadziałać na nas jako straszak, stał się powodem radykalizacji postaw.