środa, 4 maja 2011

Polityka chojnice.com

Jaki stopień wolnosci w prezentowanej tresci mają chojnickie media?

Dziś dowiedziałem się ze strony Stowarzyszenia Wspólna Ziemia o tym, ze Radek Sawicki działacz i prezes tej organizacji został podany przez właściciela portalu chojnice.com do prokuratury. Rzekomo słowa Radka Sawickiego zawierały znamiona gróźb karalanych.

Ciekawe...doprawdy ciekawe. Powstaje moje pytanie, czy na okoliczność zajścia PROKURATOR przesłuchał tez 1. dziennikarzy chojnice.com, 2. właściciela, 3. burmistrza miasta Chojnice, 4. prezesa Stowarzyszenie Arcana Historii . Bo to są właśnie strony konfliktu.

Przypomnę, ze w czasie zajścia w Restauracji Piast w Chojnicach, ktore miało miejsce po tym jak Radek na swojej stronie podał infomację o możliwości zbojkotowania chojnice.com Arseniusz Finster postanowił przy kilku świadkach dawać rady Radkowi, jego postępowanie porównał do "zerowego poziomu Pana Wałdocha". Wtedy też wstałem i zapytałem - "czy to jest zastraszanie"? Też miałbym coś do powiedzenia w tej sprawie i z chęcią zgłoszę się na prokuraturę aby złożyć zeznania uzupełniające obraz całej sprawy.

Myślę , ze generalnie świadków nie brakuje. A oburzenie Radka Sawickiego było uzasadnione.

Chojnice.com ma prawo sobie ze swoimi materiałami robić co chce, ale redakcja i właściciel muszą mieć świadomość, ze mogą się skompromitować kierowaniem spraw do prokuratury. I nie pomoze publikacja listów otwartych burmistrza.

Lubię chojnice.com, szczególnie podoba mi się dociekliwość jednego z dziennikarzy tego portalu, ale nie rozumiem kierowania takiej sprawy od razu do prokuratury!! Pierwszym krokiem powinno być wykazanie chęci polubownego załatwienia sprawy i zlikwidowania napięcia na drodze ugody poza sądowej. Nic takiego nie nastąpiło, tylko od razu z grubej rury. Jakie są więc intencje takiego działania? Zrozumienie się nawzajem, czy dowalenie komuś? Bo podkreślić należy, że Radek Sawicki prosił o wskazanie w ciągu 24h przyczyn zdjęcia artykułu. Wyjaśnień nie otrzymał, ani on, ani my ( a to o SAH był artykuł). Za to były połajanki od burmistrza (nie wiem czy występował w tym momencie jako adwokat portalu chojnice.com ?), i wezwanie do prokuratury dla Radka Sawickiego!

To nie jest społeczeństwo obywatelskie, to jest horror!

Więcej o sprawie na stronie Wspólnej Ziemi:

http://www.wspolnaziemia.org/?a=1&id=309&lg=pl