piątek, 8 lipca 2011

Pomoc dla Polaków na Litwie

W związku z pogarszającą się sytuacją mniejszości polskiej na Litwie Stowarzyszenie Arcana Historii organizuje zbiórkę książek, komputerów nowych i używanych, pomocy dydaktycznych do nauki przedmiotów humanistycznych w języku polskim, które mieszkańcy powiatu chojnickiego, tucholskiego oraz człuchowskiego chcieliby przekazać na rzecz Polaków na Litwie. Znane są wypowiedzi polskich polityków, którzy trywializują sytuację Polaków za granicami kraju. Wiadomo nam, że w licznych miejscowościach na Litwie łamane są prawa obywatelskie i prawa mniejszości narodowych. Stąd nasz gorący apel, abyśmy wspólnie pomogli w niczym więcej jak po prostu w chęci podtrzymania nikomu nie szkodzącej przecież tożsamości narodowej wśród młodzieży będącej naszymi rodakami. Nam los naszych rodaków pozostałych poza granicami Polski w wyniku II wojny światowej nie jest obojętny. Poniżej znajduje się wykaz miejsc w jakich zbieramy materiały:

Zbieramy nowe i używane książki, słowniki itd. Zbieramy również wyprawki do szkół - długopisy, ołówki, zeszyty itd. Nowe, jak również dobre używane komputery. Wszyscy zainteresowani mogą te rzeczy przynosić do:
1. Biura posła Piotra Stanke w Chojnicach, pon-pt godz.7.30-15.30.
2. Tucholski Ośrodek Kultury pon-pt godz. 8-16.
3. Stowarzyszenie Arcana Historii, ul. Wysoka 3, 89-600 Chojnice.

Po zakończeniu zbiórki, wszystkie dobra zostaną przetransportowane przez członków Stowarzyszenia do określonych, i potrzebujących, placówek edukacyjnych na Litwie.

ZBIERAMY WSZYSTKIE KSIĄZKI W JĘZYKU POLSKIM!

ZBIÓRKA TRWA DO 15 sierpnia!

W razie pytań proszę dzwonić: 883-970-833.

Za wszelką pomoc i wyrozumiałość z góry dziękujemy!

NAD NASZĄ AKCJĄ PATRONAT MEDIALNY NA LITWIE OBJĄL "KURIER WILEŃSKI"!

http://www.tvn24.pl/12691,1710194,0,1,litwa-tablice-z-polskimi-nazwami-musza-zniknac,wiadomosc.html