sobota, 23 października 2010

Chwilowo Finster górą

Stowarzyszenie Arcana Historii dzięki uprzejmości wolontariusza wykonało sondę przedwyborczą.

Sondę prowadziliśmy od 18 października do 22 października tego roku na ulicach miasta Chojnice w godz. 8.00 - 18.00. Pytaliśmy przechodniów o ich sympatie co do kandydatów na burmistrza miasta Chojnice. Sonda jak i sam formularz ankiety były absolutnie anonimowe, a przepytywaliśmy osoby przypadkowe. Łącznie przepytaliśmy 100 osób uprawnionych do głosowania. Wyniki sondy prezentuje wykres. Sympatie wyborców w ostatnim tygodniu plasowały się w sposób następujący (w procentach):

Andrzej Dolny - 1%
Arseniusz Finster - 82%
Marcin Wenta - 13%
Żaden - 4%
W taki sposób wyglądał formularz naszej ankiety, którą wypełniał ankieter po uzyskaniu odpowiedzi od respondenta (prezentuję kartę z wyrażonym poparciem dla Marcina Wenty):

Naszej ankiety nie będę omawiał. Komentarze pozostawiam odwiedzającym mojego bloga. Sami Państo widzicie jak ma się rzeczywistość do Internetu - gdzie przypomnę Wenta wygrał dwie sondy na chojnice.com i na chojnice24.pl. Z wyniku szczęśliwy nie jestem, tyle z mojego osobistego komentarza.

Gdyby ktoś z Państwa chciał zobaczyć te ankiety, przeliczyć je, etc. Jest taka mozliwość w kazdą środę w budynku Wszechnicy Chojnickiej, pokój 210. Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Arcana Historii.

P.S. Wyniki sond będę prezentował co tydzień aż do dnia ciszy wyborczej. Co tydzień sondujemy 100 osób na ulicach miasta.

7 komentarzy:

 1. Na to wychodzi, że "naszego" dotychczasowego burmistrza szanuje wiele ludzi i chce na niego zagłosować. Dla mnie to wnet będą rządy absolutne Arseniusza Finstera. Ludzie ile można ?!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety. Ja zadaję sobie to samo pytanie, ale jak widać chodniki, krawężniki, kible za 0,4 miliona, sprawa Parku, sposoby wypowiedzi pana Finstera, galeria itd. Nic do ludzi nie dociera.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety. Ja zadaję sobie to samo pytanie, ale jak widać chodniki, krawężniki, kible za 0,4 miliona, sprawa Parku, sposoby wypowiedania się pana Finstera, galeria itd. Nic do ludzi nie dociera.

  OdpowiedzUsuń
 4. wydaje mi się , że wyniki tej ankiety są wynikiem rozpoczęcia kampanii wyborczej, pan Wenta milczy, a szkoda........pan Finster rozgrywa medialnie, dużo szumu wokół niego i jego drużyny, ludzie zapamiętują osoby o których inni mówią źle lub dobrze ale mówią..........błędem jest ukrywanie waszych kandydatów, nikt nie lubi czekać, ale to oczywiście moje zdanie, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Projekt Samorządność ma swój terminarz i z pewnością na czas przedstawi swoich kandydatów.

  OdpowiedzUsuń
 6. 82 procent to ludzie "gup"i chyba?

  OdpowiedzUsuń
 7. W necie można klikać na swego faworyta po kilka(naście) razy i to zapewne zniekształca realne tendencje. W necie wszystko jest jak w krzywym zwierciadle.

  OdpowiedzUsuń