niedziela, 4 kwietnia 2010

Romowie - nieznani sąsiedzi?

Zapraszam na wykład doktoranta Uniwersytetu Gdańskiego i jednocześnie Sekretarza działającego w ramach stowarzyszenia (Związku Romów Polskich) Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz ofiar holocaustu Pana Mateusza Babickiego.

Wykład będzie miał tytuł "Romowie - nieznani sąsiedzi"? i odbędzie się ramach prowadzonych przez Stowarzyszenie Arcana Historii wykładów z cyklu : "Środowe spotkania z nauką".

Podczas wykładu Pan Mateusz Babicki przybliży nam historię, kulturę romską, ale też opowie nam o tym co dla nas wydaje się niezrozumiałe w życiu Romów jakie znamy będąc ich sąsiadami.

Zapraszam 7 kwietnia na godz. 18.00 do sali konferencyjnej chojnickiej Wszechnicy. Wstęp wolny.

P.S.Wykład nie ma nic wspólnego z tragicznymi zdarzeniami z grudnia 2009 roku z Chojnic. Jako stowarzyszenie mamy na celu krzewienie wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, cele te realizujemy również przez ukazywanie historii mniejszości narodowych i etnicznych naszych ziem (prowadziliśmy już wykłady o Kosznajderii), natomiast o Romach pisaliśmy w zeszłorocznym numerze "Słowa Młodych". Piszę te słowa, ponieważ wiem, że będą wątpliwości co do naszej intencji. Jest ona czysta - Romowie to też mniejszość, stąd nasze zainteresowanie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza