piątek, 31 grudnia 2010

Propaganda sukcesu

Jak w tytule, tak własńe podsumowałbym cały miniony rok w Chojnicach. Trwa propaganda sukcesu. Mało jest osób, skłonnych do krytyki władzy i jej działań.

Liczyłem na PiS w Radzie Miejskiej, nic się nie dzieje. Na razie zrzucam to na barki braku doświadczenia i asekurację przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Podejrzewam, że o ile Rada Powiatu moze być świadkiem śmiałych szarż Wojtka Rolbieckiego, o tyle PiS nie moze sobie na to pozwolić i chyba sobie nie pozwoli w RM w 2011 roku. Moje rozczarowanie Projektem Samorządność pogłębia się, w sumie to tego ugrupowania już nie ma...Zaprzedanie się władzy za funt masła, przez PO, PS to zaprzedanie idei demokracji, ale miejmy nadzieję, ze to długo nie potrwa. W Chojnicach czuć odrodzenie obywatelskie i tylko od determinacji do pracy społecznej będzie zależało na ile zmienimy wspólnie model sprawowania władzy jaki teraz funkcjonuje w Chojnciach. Napominania o tym, co mówić powinien, a czego nie Pan Halizak (upomniany przez przewodniczącego Janowskiego) z gruntu rzeczy przypominają inny system i inne czasy. Człowiek o poglądach cenzurujących inne poglądy nie tylko nie powinien być przewodniczącym RM, ale nie powinien tez być radnym.

Jaki będzie kolejny rok w Chojnicach?

Zwyczajnie o tyle lepszy o ile my jako obywatele więcej zaangazujemy się w działania społeczne, zycie organizacji pozarządowych, i samoorganizację bez udziału lokalnej władzy.Mam nadzieję, że sami wypracujemy obywatelski model demokracji w małej społeczności.

Od 1989 roku minęło 21 lat, zasługujemy na przejrzystość działań władzy, wydatkowania pieniędzy publicznych, i deliberatywność w podejmowaniu decyzji o kierunkach pracy samorządów i angazowaniu pieniędzy publicznych.

Wszystkim życzę szczęśliwości i wspaniałego roku 2011

5 komentarzy:

 1. Dziękuję za życzenia. Z wzajemnością.

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę szczęśliwego nowego roku takim frustratom jak Wy. Jestem pewny, że rozsądek, który prezentuje większość mieszkańców Chojnic a wyrażający sie takim a nie innym wynikiem wyborów znowu zwycięży w 2011

  OdpowiedzUsuń
 3. Jacy WY? WY jak mówią Kaszubi to są psy w Zalesiu.

  Rozsądek może być też oparty na złym i fałszywym rozpoznaniu rzeczywistości, tak jest w Chojnicach.

  A co jest do ZWYCIĘŻENIA w 2011 roku,wybory parlamentarne? To już tam się ta chojnicka obłuda będzie pchać?

  Frustrację prezentuje ten kto ma zablokowaną możliwość spełnienia jakiejś podstawowej potrzeby :0, zamiaru, planu. Używając tego słowa w kontekście mojego wpisu miał Pan chyba na myśli członków Program 2014, którzy jednak do koalicji potrzebują PO. Jeśli o mnie chodzi w życiu mi się powodzi nie mam podstaw do narzekania czy frustracji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam do zaglądania na mój blog. http://studzik.blogspot.com/
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,
  Bardzo fajny blog. Dobrze, że jest Internet :) Będę często odwiedzał i polecał.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń