poniedziałek, 21 marca 2011

Promocja "Słowa Młodych" w Herbaciarni Kredenz

Szanowni Państwo,

Zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia promocji "Słowa Młodych".

Wybraliśmy zaprzyjaźnioną z nami Herbaciarnię Kredenz. Data i czas bez zmian, czyli czwartek, 24.03.2011, godz. 18.00.

Poniżej prezentuję zaproszenie jakie wystosowaliśmy do burmistrza Finstera na nasza promocję. Niestety nie została ona przyjęta, a my zostaliśmy z Sali Obrad wyrugowani i Rada Miejska Chojnic wskazała nam na promocję Aulę Szkoły Podstawowej nr 1. Oczywiście ja mogę wskazać Radzie Miejskiej przystanek na ul. Mickiewicza jako miejsce następnego posiedzenia i będzie miało to taką samą moc...bzdury po prostu robią. Sektor pozarządowy jest traktowany z niechęcią, brak woli współpracy i budowania społeństwa obywatelskiego. Spotykamy się tylko z atakami władz miejskich i ostracyzmem publicznym. My, jako Stowarzyszenie, będziemy realizować swoje cele statutowe bez względu na narastające do nas w Ratuszu nastroje antypatii.

Jeśli chodzi o naszą petycję, którą dziś w jakiś dziwny - proceduralnie dziwaczny sposób obaliła Rada Miejska, to do tematu odniosę się później. Zapowiadam tylko, że w czynie społecznym tablicę na pomniku cmentarnym przy ul. Kościerskiej zmienimy, bo zgodę na to wydał Urząd Wojewódzki i Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Prezentuję pismo - zaproszenie na promocję "Słowa Młodych" jakie wpłynęło dziś do Burmistrza, złozyłem je w trakcie trwania obrad, ale przed tym, jak to samo pismo odczytał Pan Mielke. Zresztą nie prosiłem Pana Mielke o odczytanie pisma, a wręczyłem mu je tylko po to, aby wiedział, jako osoba, która rezerwowała Salę Obrad na promocję "SM", że takie pismo zostało przeze mnie złozone do biura podawczego wraz z 1 egz. "Słowa Młodych". Niestety nasze zaproszenie Burmistrz odrzucił...cóz może innym razem?1. Nasze zaproszenie.

2. Kopia koperty, którą złozyłem w Biurze Podawczym UM w dniu dzisiejszym - zawierała zaproszenie i 1 egz. "Słowa Młodych".

Wszystko tak podsumuję. Dziś pewnie po sesji radni koalicji siedzą i sobie śpiewają : PANOWIE NIC SIĘ NIE STAŁO, PANOWIE NIC SIĘ NIE STAŁO!

Serdeczne podziękowanie dla radnego Krzysztofa Haliżaka za postawę!

3 komentarze:

 1. Krzysztof Haliżak na sesji pokazał klasę w tej spawie. Szacun. (kocur)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, że Krzysztof Haliżak zaprezentował najwyższą klasę!

  OdpowiedzUsuń
 3. ... wszystko to dość obrzydliwe... to zgroza, że promocja nie może odbyć się w ratuszu. i całość krajobrazu politycznego, która objawiła mi się niedawno, wzbudza bardzo smutne refleksje... wolałabym tego wszystkiego nie wiedzieć. ciężko będzie z tą smutną świadomością wrócić do wyoutowanej codzienności z kawką i książeczką...
  g.

  OdpowiedzUsuń