niedziela, 9 marca 2014

Ukraina bez Putina!

W Warszawie przed Ambasadą Rosyjską odbyła się manifestacja poparcia dla ruchu wolnościowego na Ukrainie. Podczas manifestacji przemawiali między innymi zastępca Samoobrony Majdanu Andrzej Garbow. Swoje poparcie dla Ukrainy, wyrazili też: Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 

Pamiętajmy o tym co dzieje się na Ukrainie. Interesujmy się sprawami za naszą wschodnią granicą i budujmy nacisk społeczny na rządzących, aby angażowali się w politykę wschodnią. To co dziś dzieje się na Ukrainie, jest zapowiedzią bardzo złowieszczego scenariusza. 

Na proteście można było usłyszeć, o tym jak Berkut wystrzelił 15 pocisków zapalających w budynek w którym mieścił się szpital obrońców Majdanu. Rzeczywiście doświadczenia Ukraińców są już iście wojenne i niestety na otwartą konfrontację z Rosją muszą się przygotowywać. Pomimo obecnego spadku temperatury zdarzeń bardzo uprawdopodobnione nadal są najczarniejsze scenariusze, również te uwzględniające wybuch wojny światowej. 

Na razie wyrażajmy otwarcie swoje poparcie, może społeczność międzynarodowa jest w stanie zmobilizować się na tyle, aby zmienić bieg zdarzeń?

3 komentarze:

  1. Marcin W bez rozumu!!! Temu redaktorkowi od siedmiu boleści który trzyma szablę to pewnie kompletnie odjebało, z szabelką na Rosję - was k... należy ubezwłasnowolnić!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Chojnice bez Wałdocha, to dla wszystkich radocha!

    OdpowiedzUsuń
  3. Wam już się całkiem we łbach pomieszało! Ten z tą szabelką to pewnie chce wyruszyć na Moskwę, a Duda niech zajmie się tym aby wreszcie zlikwidowano tzw. umowy śmieciowe a nie zajmuje Ukrainą i Rosją!

    OdpowiedzUsuń