wtorek, 5 stycznia 2016

I nie zmienia się nic?

Referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej za nami. Okazało się, że ponad 7 tys. obywateli miasta nie chce tej instytucji w przestrzeni publicznej. W związku z tak dużą skalą poparcia pomysłów likwidacji SM, Burmistrz Miasta Chojnice wielokrotnie podkreślał w swych wypowiedziach, że SM potrzebne są reformy i będą one przeprowadzone. Mam niczym niezakłócone przeświadczenie o pustosłowiu burmistrza Finstera, który już nie raz rzucał słowa na wiatr. Tym razem będzie chyba podobnie. Mijają dwa tygodnie od referendum, ale nie słyszałem, aby pochwalił się w mediach jakimś konkretnym posunięciem reformatorskim wobec SM. Być może media tej informacji nie podjęły, albo ja coś przegapiłem? 

Żeby upewnić się, że burmistrz jednak potrafi dotrzymywać słowa i jest człowiekiem godnym zaufania publicznego, wysłałem do Niego dziś, takie oto zapytanie:

Korzystając z zapisów Ustawy o dostępie do informacji publicznej, składam zapytanie o:

- działania, jakie podjął od dnia 21 grudnia 2015 r. do dnia 5 stycznia 2016 r. Burmistrza Miasta Chojnice, celem przeprowadzenia reformy lub restrukturyzacji Straży Miejskiej i sposobów jej funkcjonowania, pełnionych zadań, władz SM, itd. 

2 komentarze:

  1. Ja widzę zmiany u siebie na osiedlu. Przed referendum tylko jeździli samochodem, teraz widzę jak zostawiają samochód na parkingu i patrolują osiedle pieszo. Zaczyna się coś powolutku dziać. Panie Wałdoch to nie jest PiS by w ciągu jednej nocy wszystko na hura zrobić i byle jak.

    ps. pewnie znowu ocenzuruje pan następną wypowiedź, w której krytykuje się PiS

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie zmienia się nic ? Miało być tak pięknie, zgodnie z zapowiedziami. Kamerki, patrol jednoosobowy po cywilnemu, zmniejszenie opłaty administracyjnej z 50 na 25 zł,aktywny dzielnicowy SM.Podstawową rolą Straży Miejskiej powinno być czuwaniem nad bezpieczeństwem w mieście. Obecnie to jest pilnowanie dochodu z parkometrów aby nie uległy zmniejszeniu wskutek uchylających od tej opłaty.Monitoring oraz czuwanie przed parkometrami powinno być zlecone osobom od prac interwencyjnych. Wiadomo że obietnice złożone przed Referendum, to były tylko obietnice i takimi pozostaną po Referendum.Wiadomo że ludzie nie poszli głosować, bo uwierzyli Burmistrzowi że zmieni obraz SM.Osiągnął to co chciał i teraz dalej mamy to co mamy czyli dalej to co było. Hałas odnośnie SM ucichnie, ludzie zapomną a życie toczy się dalej.

    OdpowiedzUsuń