środa, 17 lutego 2016

Rejestr do remontu

Miejski rejestr umówi cywilno-prawnych wymaga chyba porządnej przebudowy. Burmistrz powinien być zawstydzony tym, jak prowadzą takie rejestry inne miasta w Polsce.

Przykładem niech będzie Słupsk:


przede wszystkim Urząd Miejski w Słupsku podaje kopię umowy, czego chojnicki Urząd nie podaje. Poza tym w sensie dostępu - na stronie Urzędu Miejskiego w Słupsku mamy dostępn online, natomiast do podstawowych danych na stronie Urzędu Miejskiego w Chojnicach potrzebujemy pakiety Office, czy każdy posiada taki pakiet? 

Proszę przyjrzeć się chojnickiemu rejestrowi i porównać go z tym słupskim:


Poza tym, martwi mnie też aktualizacja danych w chojnickim rejestrze umów cywilno-prawnych. Otóż są wydarzenia, które obsługują firmy, ale nie znajduję potwierdzenia w rejestrze. Przykład - chojnice.com - więc portal Pana Duraja obsługuje relacje z Sesji Rady Miejskiej, ale nie wiem na jakiej podstawie działo się to w styczniu? Umowy nie znajduję w rejestrze.

Uważam, że dostęp do informacji publicznej, a publikowanie rejestru jest elementem dostępu do informacji publicznej, jest wyrazem realizacji praw człowieka i w tym zakresie Urząd Miejski w Chojnicach oraz burmistrz Arseniusz Finster, mają poważne tyły w porównaniu do innych miast w Polsce.

1 komentarz:

 1. Znajdzie to Pan tu:
  BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ.
  Urząd Miejski w Chojnicach.
  Rejestry Umów Cywilnoprawnych Urzędu Miejskiego w Chojnicach - 2015. / Wydział Programów Rozwojowych i Współpracy Zagranicznej. / REJESTR UMÓW CYWILNOPRAWNYCH ZAWIERANYCH PRZEZ WYDZIAŁ PROGRAMÓW ROZWOJOWYCH I WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W CHOJNICACH ROK 2015. / (figuruje tam zapis) / Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe Fronty Meblowe Bogdan Duraj, Transmisje sesji Rady Miejskiej, 02.02.2015r. - 31.12.2015r, 17.712,00 zł.
  Pozdrawiam - kocur.

  OdpowiedzUsuń