wtorek, 23 stycznia 2018

Ile zarabiają lekarze rezydenci w Chojnicach?

Wystarczy podstawowa wiedza z matematyki. Wesołej interpretacji danych życzę w kontekście protestów lekarzy na "stażu".


6 komentarzy:

 1. Nie chciało się Marcinowi policzyć, to podam wynik - Rezydenci pracują około 50 godzin tygodniowo, za co dostają około 4500 zł miesięcznie - brutto. Jak na zdobywającego specjalizację lekarza w małym mieście- chyba dramatu nie ma?

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś tu u mojego poprzednika słabo z "wyższą matematyką. Dzieląc wypłatę roczną przez sumę godzin otrzymamy 122.46 zł za godzinę i jeśli zakładamy ,że rezydent pracuje 200 godzin to mamy wynik 24492,94 zł miesięcznie. Ale gdy przyjmiemy założenie, że średnio miesięcznie pracuje 25 osób, czyli około 300 rocznie to mamy wynik średnioroczny na osobę w każdym miesiącu 4620 zł, założenie wszyscy zdrowi brak urlopu itd. A na koniec dla mojego poprzednika to wystarczy jeden rachunek matematyczny, W roku mamy przepracowanych 11318,33 godziny podzielmy to przez ilość miesięcy i następnie przez średnią ilość pracowników i w tajemniczy sposób wyskoczy na 1 osobę miesięcznie 37,72 godz. a nie 50 tygodniowo. tyle co można wyczytać z oficjalnego dokumentu, a nie z domniemań. Pozdrawiam Andrzej Dolny

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś u moich poprzedników słabo ze rozumieniem tego zostało napisane w piśmie dyrektora. 11 318,33 to ilość NADGODZIN które przepracowali rezydenci. Oprócz nadgodzin rezydenci pracują tak jak inni lekarze szpitala w wymiarze 7.35godz./dziennie, ok. 150 godz. miesięcznie. Wynagrodzenie za pracę w "godz. dopołudniowych" rezydenci otrzymują z Ministerstwa Zdrowia (od 3500zł do 4391zł), a wynagrodzenie za nadgodziny (np. dyżury) ze szpitala. Te średnio 38 godz. miesięcznie/rezydenta to dodatkowa praca w ponadnormatywnym wymiarze opłacana z kasy szpitala.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli rezydenci naprawdę tak dobrze zarabiają to może w ich proteście rzeczywiście nie idzie o podwyżki wynagrodzeń a faktycznie o naprawę systemu opieki zdrowotnej, zaprzestanie limitowania świadczeń i zwiększenie nakładów na leczenie Polaków do poziomu np. Czech. Ciekawa informacja panie przedstawicielu wojewody, ale nie po linii partii.

  OdpowiedzUsuń
 5. A nie zastanowiło cię drogi doktorze politologu, ostatni Judymie Rzeczpospolitej, lokalny znawco systemu opieki zdrowotnej, że zadane przez ciebie pytania o ILOŚĆ NADGODZIN rezydentów i SUMĘ wypłat wypłaconych rezydentom to masło maślane? Poznałeś ilość nadgodzin i sumę (nadgodziny, godziny dopołudniowe, premie, nagrody, praca w ambulatorium) wynagrodzeń. Dowiedziałeś się tylko że średnio miesięczne zarobki rezydenta to 4620 złotych brutto. Za ile przepracowanych godzin? Twoje pytania nie pozwalają na uzyskanie jednoznacznej odpowiedzi. Wyłącznie teoretycznie, to średnio 150 godz. miesięcznie + 38 nadgodzin co daje wynagrodzenie rezydenta w wysokości 24 złote i 50 groszy/brutto za godzinę pracy. Wesołej refleksji nad powyższym wynikiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Its not my first time to pay a visit this web page, i am browsing this
  web site dailly and get pleasant facts from here everyday.

  OdpowiedzUsuń