niedziela, 26 stycznia 2014

Arcana pod ukraińską ambasadą

W sobotę byliśmy obecni pod ukraińską ambasadą w Warszawie na ul. Szucha. 

Miał tam miejsce protest w którym wzięliśmy udział. Protest był z wyrazami poparcia dla grup opozycyjnych z Ukrainy, dla wszystkich obywatelskich ruchów. I przeciwko władzy prowadzonej na ruskim pasku w Kijowie. 

Poniżej zdjęcia. Akcję organizowały środowiska związane z niezalezna.pl i 'Gazetą Polską Codziennie". Byliśmy tam z własnej inicjatywy. 

W poniedziałkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" będzie krótki wywiad z zastępcą prezesa Arcan Historii Krzysztofem Szulczykiem! Polecam zakup gazety!

Zapis video z protestu - pikety: http://vod.gazetapolska.pl/6120-pikieta-przed-ambasada-ukrainy-250120145 komentarzy:

 1. Możesz mi wyjaśnić co was obchodzi Ukraina i dlaczego protestujecie pod ambasadą? Trzeba było pojechać do Kijowa żeby zbratać się z waszymi przyjaciółmi dla których Stefan Bandera jest narodowym bohaterem, towarzystwo w sam raz dla was! Nie wiecie, że oni głoszą hasło: "Wolna Ukraina aż do Sanu", piękne prawda? Nie wpie...... się w ich sprawy, jak chcą to niech się powyrzynają, im ich mniej tym lepiej dla wszystkich!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Marcinie gwałty na kobietach Armii Czerwonej to jest rzecz którą trzeba napiętnować i potępiać podnosił pan ten temat na swoim blogu. Armia Czerwona i jej wyczyny na terenach Polski wiemy o co chodzi. Tutaj się zgadzam że trzeba takie rzeczy przypominać z przekazem że było to złem.Jak Pan ocenia wyczyny Ukrainców w czasie II Światowej na Polskiej ludności cywilnej dokonane przez UPA. Strasznie Pan gani Rosjan a pańskie stanowisko co do Ukraińców proszę nam przedstawić.Masowe mordowanie swoich sąsiadów czyli bezbronnej ludności cywilnej co to miało być i czemu służyć. Uwierzy Pan czy nie ale takie rzeczy ma się we krwi bliżej w genach.Jak można się bratać z Ukraincami gdzie Bandera dla nich to to bohater. Obudź się człowieku historię nie traktuj wybiórczo i z klapkami na oczach.Obecne czasy u nich to co wybrali w wolnych wyborach Prezydenta Janukowycza tak chcieli to mają co nam do tego, człowiek ma rozum to wybiera ich wola. I co z tego że wpadną w objęcia Rosji i Putina ciągnie swój do swego tak im pisane nie zmienimy tego. Tak na marginesie po co Ukraina ma iść w objęcia Unii Europejskiej jako następny kraj taniej siły roboczej i ogromny rynek zbytu swoich towarów dla opasów z Zachodu. Patrząc na Polskę to gdzie im się poprawi jak opuszczą swój kraj tak jak my ? Liczę że odpowie mi Pan na zadane pytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ukraińcy sobie nic nie wybrali sami od dziesiątków lat. Większość rozwiązań jest adoptowanych z systemu rosyjskiego, łącznie z najnowszymi ustawami, które między innymi nakazują zapisywać przy nazwach wszelkich organizacji pozarządowych, które mają jakiekolwiek kontakty z Zachodem dopisek "agent Zachodu". Czy to się komuś mieści w głowie? Takie praktyki to stosowali w początkach swej działalności bolszewicy, wszystkim będącym nie z nimi etykiety agentury zachodniej.

  Co do UPA, banderowców itd. Każdy nacjonalizm prowadził do tragedii i tej prawdzie historycznej nikt nie zaprzeczy. Lata 90 - te i Jugosławia to dobry przykład potwierdzający regułę, a bieda lat 40 i trwoga oraz podsycanie animozji polsko - ukraińskich tak przez bolszewików jak i przez nazistów tylko nakręcały spiralę. Nie ganię za nic ROSJAN, ale komunizm - bolszewizm, systemy autorytarne i totalitarne, symbolikę totalitarną, ale nie narody. Ogólnie występuję przeciwko ideologiom. Nic przeciwko Rosjanom nie mam. Zero zarzutów, mam znajomych Rosjan i bardzo się z nimi lubię, ale to demokraci, a nie komuniści czy inni przestępcy.

  Co do wejścia Ukrainy do UE. Około 1990 roku dochód per capita był identyczny na głowę w Polsce i na Ukrainie, potem przepaść między tym dochodem w skali roku na statystyczną głowę. Dlatego wejście Ukrainy do UE, to nie tylko tania siła robocza, ale też partycypacja w ogromnym rynku. Oczywiście, rynku wyzysku siły roboczej, ale na nieco innych warunkach, nieco lepszych, jak te ukraińskie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie podnosiłem na blogu tematu "gwałtu na kobietach Armii Czerwonej", tylko kwestię gwałtów Armii Czerwonej na kobietach polskich i innych narodowości i mniejszości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgodnie ze słowami Stalina mieli sobie ulżyć na kobietach niemieckich, jako rekompensata za trudy wojenne. Tylko że brali każdą napotkaną kobietę nawet staruszkę i nie pytali z jakiego kraju jest, bo gwałcili wszystko.Fakt poprzestawiałem w swoim komentarzu swój tok myślowy i miało być gwałty żołnierzy Armii Czerwonej na kobietach polskich i innych narodowości. Proszę mi wyjaśnić jak Rosja od Rewolucji Październikowej nie potrafi wyzwolić się z bolszewizmu,komunizmu który pisany jest śmiercią milionów swoich rodaków. Jak taki wielomilionowy naród da sobą pomiatać najpierw przez Lenina, Stalina i innych im podobnym obecnie kończąc na Putinie.Naród ten nie potrafi przeciwstawić się przeciwko garstce oligarchów - dlaczego ?. Rosjanie dobra naród w porządku ale na emigracji, na wczasach na wycieczce czy pracując na Zachodzie, lepszych nie ma. Rosjanin we własnym kraju to już inny Rosjanin, mało mówi a jak już to za siebie się ogląda. Władze zawsze szanuje czym gorsza to dla nich lepsza, bo to twardy naród. Wykonują w większości wszystko na rozkaz bez mrugnięcia okiem bo jak nie to do piachu albo to zrobi władza albo mafia.Naród mądrych i wybitnych ludzi Dostojewski,Czajkowski, Puszkin, Sołżenicyn itd i nie znalazł się nikt mądry aby objąć władzę tylko zawsze sami dyktatorzy z pod ciemnej gwiazdy. Panie Marcinie Rosjanin i Polak to wódki się mogą jedynie napić a potem i tak skoczą sobie do gardeł, takie nasze nacje. Tych co Pan ich zna to ilu ich jest miliony, tysiące, setki czy dziesiątki ?- tych co do nich nikt nie ma. Trzeba wierzyć w dobroć ludzi ale rotwailera nie zmieni Pan yorka i tyle. Wracając do Ukrainy ile razy będą stawać na Majdanie gdzie ich pierwsi przywódcy w więzieniu czy w ukryciu. Nigdy z tego swojego "gorącego kotła" nie wyjdą gdzie ich Parlament to jakaś paranoja (szarpaniny, bójki itd). Wierzy Pan w to że Unia Europejska im pomoże w czym w rozwinięciu biedy i ubóstwa. Kto skorzysta na tym najbardziej kombinatorzy i złodzieje 3/4 narodu będzie jadło kit z okien a tamci kawior. Czyli będzie to samo tylko będzie się inaczej nazywać kapitalizm zachodni a ludziom się powie że są teraz Europejczykami i mają wolność. Wolność dla plebsu czy to w komunizmie czy w kapitalizmie jest taka sama rozpoczyna się z chwilą śmierci i jest to cała prawda. Chce Pan zmieniać świat to dobrze tylko na na coś lepszego nie powielajmy złych rzeczy a wymyślmy sami coś lepszego !

  OdpowiedzUsuń