sobota, 2 kwietnia 2016

Czy to koniec "nieśmiałego parafianina"?

Poniżej zamieszczam komentarz, jaki znalazłem na portalu www.chojnice24.pl . Wynika z niego, że bezkompromisowy krytyk burmistrza Finstera, tj. "nieśmiały parafianin" jest znany już Policji. Wiadomo jakiej treści komentarze zamieszczał, ale mnie nurtuje to, dlaczego Policji chojnickiej "udało się ująć" tego internautę, a dlaczego nie udało się dotąd wskazać, kto szkaluje mnie w internecie, kto się pode mnie podszywa tworząc konta społecznościowe i szkalując osoby trzecie? Czy to Państwa nie zastanawia? Czy Policja chojnicka działa w myśl priorytetów, jakie stawia im lokalna władza polityczna? Czy działa zgodnie z prawem i nadchodzącymi zgłoszeniami?

Frapująca sytuacja.


Oto komentarz:

~nieśmiały parafianin złapany

Dzisiaj o godzinie 5 nad ranem po długim dochodzeniu policjanci z KPP w Chojnicach przeprowadzili rewizje w domu chojniczanina znanego pod pseudonimem "nieśmiały parafianin". W wyniku rewizji zatrzymano do przesłuchania jedną osobę i zabezpieczono do analizy laboratoryjnej kilka komputerów znalezionych w domu podejrzanego.

Chojniccy detektywi poświecili ponad tysiąc godzin pracy, przeprowadzili kilkaset przesłuchań, i poddali inwigilacji tysiące chojnickich adresów IP by po ponad 3-letnim dochodzeniu wytypować podejrzanego i przeprowadzić rewizje. Wstępne informacje wskazują, że znalezione w domu podejrzanego komputery zawierają dowody jego winy, a i podejrzany w czasie rewizji przyznał się do pisania komentarzy na portalu chojnice24.pl.

Wtajemniczone w sprawę osoby przewidują, że burmistrz Arseniusz Finster już wkrótce wytoczy zidentyfikowanemu po ponad 3 latach chojniczaninowi znanemu jako "nieśmiały parafianin" proces karny o pomówienie z art. 212 kodeksu karnego. Tak wiec "nieśmiały parafianin" zasiądzie na ławie oskarżonych w procesie o pomówienie razem z Marcinem Wałdochem i Radkiem Sawickim, którym burmistrz Finster wytoczył proces o pomówienie z art. 212 kk w zeszłym miesiącu. Podobno są i inne osoby, które mają zamiar wytoczyć "nieśmiałemu parafianinowi" proces karny o pomówienie.

Wreszcie po ponad 3 latach chojniczanie będą mogli bez obaw czytać komentarze na portalu chojnice24.pl bez obaw, że niejaki "nieśmiały parafianin" nie umieści tam swoich komentarzy szkalujących ogólnie szanowanego i podziwianego burmistrza Finstera i jego kolegów!

Brawa dla chojnickiej policji i komendanta Pestki za skuteczne 3-letnie dochodzenie i za ujecie groźnego przestępcy "nieśmiałego parafianina"! Od dzisiaj chojniczanie mogą czuć się bezpieczniej wiedząc, że skuteczne działania chojnickiej policji zapewnią im bezpieczeństwo.

4 komentarze:

  1. Nie mam pełnego zaufania do newsów datowanych 1 kwietnia.

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest przecież wpis samego zainteresowanego, który mam nadzieję oby jak najdłużej pozostanie znany tylko nielicznym... Gdyby faktycznie go ujęto poznalibyśmy w komunikacie inicjały zatrzymanego - np. "Robert W., dotychczasowy dyrektor generalny Ratusza", bo osobiście to mój typ na chojnickiego "Stiga" ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie nie interesuje kim jest "nieśmiały parafianin", a jego wpis pomimo 1 kwietnia traktuję poważnie. Niezależnie bowiem od jego tożsamości, w przypadku gdyby podane przez niego informacje potwierdziły się oznaczało by to, że w Chojnicach władza lokalna trzęsie Policją i być może więcej ceni interes polityczny nasza Policja, aniżeli ład i porządek, ale to tylko byłyby przypuszczenia, bo jak mi wskazaliście być może to setny żart "nieśmiałego". Potraktowałem go poważnie. Również z tego względu, że z pewnością kontaktuje się z nim duża liczba członków opozycji, co w oczywisty sposób zagraża też bezpieczeństwu całej opozycji. Skierowałem nawet w tej sprawie zapytanie na Policję.

    OdpowiedzUsuń